بهترین زمان برای خرید و یا فروش پنت هاوس

اگرچه خرید پنت هاوس، به سبب محبوبیت بسیار زیاد این دسته از خانه های لوکس، یک سرمایه گذاری مطمئن و سودآور به شمار می آید، اما نکات بسیاری زیادی وجود دارد که به هنگام فروش پنت هاوس ها و به منظور کسب سود بیشتر، باید مورد توجه قرار بگیرند. در میان تمام نکات موجود، زمان یکی از کلیدی ترین فاکتور ها در تعیین استراتژی مناسب جهت فروش پنت هاوس به شمار می رود. تعیین بهترین زمان برای خرید و یا فروش پنت هاوس، امری حساس و چالش برانگیز است. گاهی ممکن است نگه داشتن یک پنت هاوس در بازار مسکن سبب افزایش اشتیاق خریداران و در نتیجه ی آن افزایش قیمت یک ملک شود و گاهی این کار می تواند به قرار گرفتن یک ملک در یک چرخه ی معیوب و در نهایت ضرر فروشنده منجر شود.

در واقع بسیاری از کارشناسان املاک معتقد هستند که هیچ پاسخ دقیقی در خصوص تعیین زمان مناسب جهت فروش پنت هاوس ها وجود ندارد و تعیین استراتژی مناسب به پارامتر های بسیار زیادی، از جمله شرایط ملک و همچنین شرایط بازار بستگی دارد. همچنین عواملی مانند پیش بینی های اقتصادی، طول دوره فروش و همچنین شرایط سیاسی و اجتماعی یک منطقه نیز می تواند در قیمت و همچنین فروش موفقیت آمیز یک پنت هاوس موثر باشند. شاید یکی از مهم ترین اصل ها به هنگام فروش پنت هاوس، حفظ موقعیت شناور است. این بدان معناست که به عنوان یک فروشنده همواره باید از شرایط موجود در بازار و همچنین ویژگی های ملک خود آگاهی داشته باشید و تلاش کنید چندین استراتژی را برای موقعیت های متفاوت در نظر بگیرید. این به شما کمک می کند تا در صورت تغییر شرایط و یا عدم موفقیت یکی از استراتژی ها، با تغییر به موقع آن ها شانس خود را در بازار مسکن افزایش دهید.


فروش پنت هاوس
 

فروش پنت هاوس: صبر کنید!

پیش از آنکه کامپیوتر ها به دنیای مسکن وارد شوند و تصاویر و عکس های پانارومایی را از خانه های مختلف، از جمله پنت هاوس ها، در اختیار علاقه مندان و خریداران قرار دهند، معرفی حضوری ملک یکی از رایج ترین و کاربردی ترین روش ها برای فروش پنت هاوس ها بوده است. در این روش خریدار صبوری پیشه کرده و ملک خود را به خریداران مختلفی معرفی می کرد. خریداران این فرصت را داشتند تا از ملک بازدید کنند و نقشه ی خانه، طرح و همچنین فضای آن را از نزدیک تجربه کنند. در این روش خریداران برای داشتن پنت هاوس با یکدیگر رقابت می کردند که در نتیجه ی آن بر ارزش ملک نیز افزوده می شد. بدین شکل فروشندگان به واسطه ی نگه داشتن ملک خود برای زمان مشخصی در بازار، قادر بودند آن را با قیمت بالاتری به فروش برسانند. این امر در دنیای امروزی نیز تا حدی ممکن است و می تواند به فروشندگان کمک کند تا با استفاده از اصل رقابت، ملک خود را با قیمت مناسب ترین به فروش برسانند. البته باید توجه شود که این زمان، بسته به نوع و ارزش پنت هاوس می تواند متفاوت باشد. خانه های معمولی در بازه های زمانی کوتاه تری به فروش می رسند اما ایجاد بازار رقابتی مناسب برای پنت هاوس ها می تواند به زمان بیشتری احتیاج داشته باشد.
 

فروش پنت هاوس: سرعت

اگرچه نگه داشتن ملک و ایجاد بازار رقابتی، یکی از اصول قدیمی برای افزایش قیمت یک پنت هاوس بوده است، اما گاهی داشتن سرعت و تلاش برای فروش سریع پنت هاوس می تواند به نفع فروشندگان تمام شود. به عنوان مثال، پنت هاوس هایی با متراژ بالا یکی از ریسک پذیر ترین انواع املاک هستند. به تبع داشتن متراژ بالا، قیمت این دسته از پنت هاوس ها نیز بالا می باشد و مشتریان خاصی طالب خرید آن ها هستند. به دلیل محدود بودن تعداد مشتریان و علاقه مندان خرید پنت هاوس هایی با متراژ بالا، نگه داشتن این دسته از پنت هاوس ها می تواند به ایجاد رکود و کاهش ارزش آن ها در بازار منجر شود و از این رو، فروش سریع آن ها در بسیاری از موارد توصیه می شود.

 

فروش پنت هاوس
 

تعیین بهترین زمان برای فروش پنت هاوس ها و یا خرید آن ها، از یک فرمول ساده تبعیت نمی کند، بلکه عوامل بسیار زیادی وجود دارند که می توانند در تعیین این زمان دخیل باشند. شرایط ملک و شرایط کلی بازار در کنار خواسته ها و اهداف فروشنده به هنگام فروش پنت هاوس نکات بسیار مهم و کلیدی ای هستند که می توانند در تعیین بهترین زمان برای فروش پنت هاوس تاثیر گذار باشند. با این همه، سرمایه گذاری بر روی پنت هاوس ها یکی از مطمئن ترین و سود آور ترین انواع سرمایه گذاری ها در کشور های مختلف جهان به حساب می آید. از آنجایی که مشتریان این دسته از املاک افرادی با درآمد بالا هستند، خرید و فروش این دسته از املاک از ریسک پایین تری برخوردار است. مشورت با مشاورین حاذق و توجه به شرایط کلی بازار با توجه به پیش بینی های موجود، می تواند تضمین کننده ی سود شما در این بازار پرطرفدار جهانی باشد.