پنت هاوس چیست؟

نام پنت هاوس مطمئناً برای شما آشناست ولی شاید خصوصیات آن را ندانید، اگر این‌طور است، دنباله مطالب را مطالعه بفرمایید تا اطلاعاتی در مورد این واحدهای رؤیایی در اختیار شما قرار دهیم:
در لغت‌نامه، کلمه پنت هاوس به آخرین طبقه از یک ساختمان لوکس و مجلل می‌گویند ولی در کل عموماً پنت هاوس به یکی از طبقات آپارتمان‌های لوکس که معمولاً طبقه آخر در نظر گرفته‌شده، گفته می‌شود. به‌عبارت‌دیگر به یک واحد از آپارتمان بسیار مجلل و فول امکانات گفته می‌شود که به‌صورت سفارشی و اختصاصی ساخته شده است.
این واحدها به‌قدری لوکس و فول امکانات هستند که گاهی با دیدن یک پنت هاوس هفته‌ها به آن فکر می‌کنید!
 

ویژگی‌های پنت هاوس چیست؟

 

ویژگی‌های واحدهای پنت هاوس نسبت به بقیه واحدها دارند تا چند روز ذهن انسان را درگیر می‌کند.

از این ویژگی‌ می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
 • دارای تراس یا بالکن روباز با نمای زیبایی از شهر است.
 • مصالح به‌کاررفته نظیر شیرآلات یا دستگیره‌های درب اتاق‌ها در برخی از این آپارتمان‌ها از جنس آب‌طلای ناب یا طلا است.
 • برخی دارای کنترل هوشمند رفت‌وآمد از طریق موبایل، کنترل هوشمند سرمایش و گرمایش، سان روف و بسیاری دیگر از امکانات رفاهی نیز هستند.
 • دارای استخر بر روي بام همراه با سونا و جکوزي هستند.
 • آسانسور اختصاصي حمل ماشين به داخل واحد و آسانسور نفربر اختصاصي دارند.
 • مبدل برق به‌وسیله انرژي خورشيدي تغذیه می‌شود.
 • سيستم ضد حریق و سيستم صوتي دارند.
 • آشپزخانه مبله، زمين ورزشي و باغچه نیز از دیگر ویژگی‌های پنت هاوس‌ها هست.
 • مساحت پنت هاوس‌ها بین دویست متر (بدون مساحت تراس) تا بالاي هزار متر است.
 
پنت هاوس
 

قیمت پنت هاوس چقدر است؟

 

معمولاً قیمت این ساختمان‌ها به عوامل زیادی بستگی دارد که از آن جمله می‌توان به منطقه‌ای که در آن واقع‌شده، تعداد طبقات، وسعت ساختمان، امکانات ساختمان و غیره اشاره کرد.

گران‌ترین پنت هاوس در ایالت متحده آمریکا، هتل فورسیزن شیکاگو، در برجی در طبقه ششم است که از تراس آن صد و هشتاد درجه وسعت دید به مناطق اطراف در نظر گرفته‌شده است.
یکی دیگر از پنت هاوس‌های مجلل متعلق به مدیر اجرایی مایکروسافت است. البته ایشان مدیر اجرایی سابق مایکروسافت بودند که پنت هاوس فوق مدرن و بسیار پیشرفته‌ای دارند.
این آپارتمان دوبلکس است و سیم‌کشی آن طوری انجام شده که سيستم امنيتي، صدا و نور آن با کامپيوتر کنترل می‌شود.
هزار و پانصد متر فضاي خارجي همراه با چشم‌انداز کوه‌های کاسکيد و ليک يونيون هم چاشنی این آپارتمان است. مساحت چهارصد و بیست‌وسه مترمربع و مبلغ آن پنج ميليون دلار است.
 

خرید یا اجاره پنت هاوس کدام مناسب‌تر است؟

 

پاسخ به این سؤال خیلی ساده نیست چراکه این مورد بیشتر به سلیقه‌ی افراد بستگی دارد و طبق ویژگی‌هایی که در پاراگراف بالا ذکر شد، به‌راحتی نمی‌توان درباره خرید و اجاره این ساختمان‌ها بحث نمود ولی طبق آماری که از ایران و دیگر کشورهای جهان اعلام شده است، در حال حاضر ثروتمندان اجاره‌ی این ساختمان‌ها را به خریدشان ترجیح می‌دهند.

در ایران طبق آماری که در سایت‌های معتبر در مورد پنت هاوس اعلام شده است، هشتاد درصد میلیاردرها مستأجر هستند و خود را درگیر خرید این واحدها نمی‌کنند.
 
پنت هاوس

 

بعضی دلایل این امر موارد زیر است:

 

 • زمانی که پنت هاوس خریداری شود، با توجه به قیمت گزافی که دارد، به‌راحتی قابل فروش یا معاوضه نیست.
 • افرادی که در این ساختمان‌های مجلل زندگی می‌کنند، معمولاً بسیار تنوع‌طلب هستند و به‌زودی از مکان استقرار خود خسته می‌شوند. اگر از این دسته افراد هستید، پیشنهاد ما به شما اجاره این واحدها است.
 • پنت هاوس‌ها معمولاً مبله هستند و در این صورت افراد با اجاره این آپارتمان‌ها می‌توانند در هر زمانی تنوع محل سکونت و مبلمان آن را داشته باشند.
 • با توجه به قیمت گزاف این ساختمان‌ها، ثروتمندان ترجیح می‌دهد سرمایه خود را با خرید پنت هاوس راکد نسازند.
‌ اکثر افرادی که صاحب پنت هاوس هستند، در خارج از کشور زندگی می‌کنند و حفظ امنیت در پنت هاوس‌ها بسیار آسان‌تر از آپارتمان‌های مجلل و دیگر موارد است.