نقش زندگی شهری در طراحی پنت هاوس های لوکس: استایل شهری

طراحی داخلی خانه و محیط کار در ارتباط مستقیم با روحیات فرد و یا افرادی است که بیشترین زمان خود را در این مکان ها می گذرانند. طراحی پنت هاوس، معمولا با توجه به استاندارد های روز دنیا و بر اساس و­­­یژگی های، امکانات و محدودیت هایی که فضای موجود ایجاد می کند انجام می شود؛ اما شاید یکی از مهم ترین پارامتر ها در طراحی و تزئین چنین فضاهایی خواسته ی مشتری و ساکنان پنت هاوس باشد. در میان تمامی استایل های موجود برای طراحی داخلی فضاهای مختلف، استایل شهری یکی از محبوب ترین، رایج ترین و پرکاربرد ترین انواع استایل ها است که این روزها روند رو به رشد محبوبیت را تجربه می کند. تاکید این استایل بر روی راحتی فضا است که به کمک تکنولوژی های روز دنیا و در کنار المان های صنعتی، سبکی خاص را به وجود آورده است. این سبک از طراحی داخلی به ویژه برای طراحی پنت هاوس هایی که در شهر های بزرگ، مانند لندن، پاریس ، نیویورک، آمستردام و سایر پایتخت های بزرگ دنیا قرار گرفته اند، می تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد.

پنت هاوس ایده آل خود را در نظر بگیرید، فضایی بزرگ و دلباز با جریان هوا و نور کافی که در کنار طراحی داخلی منحصر به فرد و راحت می تواند تصویر کاملی از یک خانه ی ایده آل را در اختیار شما قرار دهد. شاید استایل شهری در طراحی پنت هاوس در ابتدا نتواند توجه بسیار زیادی را به خود جلب کند، اما باید توجه داشت که اگر المان های مهم در این استایل به درستی رعایت شوند، مانند هر استایل محبوب دیگری در زمینه ی طراحی داخلی، می تواند توجه ها را به سمت خود جلب کند و فضایی منحصر به فرد و لوکس را در پنت هاوس شما به وجود آورد. در ادامه ی این مقاله به بررسی المان های مهم در طراحی داخلی بر اساس استایل شهری خواهیم پرداخت.


طراحی پنت هاوس
 

استایل شهری در طراحی پنت هاوس: ایجاد فضایی ملایم و آرام

در طراحی پنت هاوس با توجه به استایل شهری، تمام توجه بر روی راحتی و ایجاد فضایی آرام است. از سویی دیگر هسته ی اصلی طراحی شهری، استفاده از المان های کاملا مدرن و نزدیک به طراحی صنعتی می باشد. در نتیجه ی تلفیق این دو رویکرد با یکدیگر، می توان فضایی منحصر به فرد و شاید در ابتدا معمولی  ایجاد کرد که در عین سادگی، ظرافت و راحتی در تک تک المان های آن به خوبی رعایت شده باشد. استفاده از مبلمانی با طراحی ساده و برگرفته از المان های صنعتی، در کنار راحتی آن ها از جمله انتخاب های رایج در طراحی پنت هاوس با استایل شهری می باشد.

 

استایل شهری در طراحی پنت هاوس: تنالیته ی رنگ های آرامش بخش 

در طراحی پنت هاوس با توجه به سبک شهری، ایجاد فضایی آرامش بخش اما در عین حال لوکس و شیک، به گونه ای که بتواند به زندگی روزمره جذابیت ببخشد، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این امر با استفاده از رنگ های خنثی در کنار رنگ هایی با تنالیته های گرم ممکن است. فراموش نکنید که بازی با رنگ ها می تواند تاثیر بسیار زیادی درطراحی پنت هاوس شما داشته باشد. به عنوان مثال، تغییر رنگ یک دیوار بخصوص در فضای داخلی هر بخش از پنت هاوس می تواند به عدم ایجاد یکنواختی کلی در طراحی پنت هاوس بسیار کمک کند، بنابراین بهتر است در انتخاب رنگ ها دقت شود.


طراحی پنت هاوس
 

استایل شهری در طراحی پنت هاوس: بازی با مقیاس ها

بازی با مقیاس ها یک راه سریع برای ایجاد عناصر جالب در طراحی پنت هاوس با استایل شهری است. اگرچه استفاده از رنگ های روشن یکی از مهم ترین ویژگی های طراحی در استایل شهری است، یک محیط یک رنگ و یک پارچه می تواند کسالت بار و خسته کننده باشد و در چنین شرایطی، شما باید از المان ها و روش هایی برای ایجاد عدم یکنواختی در طراحی پنت هاوس خود استفاده کنید. بازی با مقیاس ها یک روش آسان و بسیار مناسب در این راستا است. شما می توانید برای این کار از قطعات بسیار بزرگ، مانند یک تخت خواب بسیار بزرگ، استفاده کنید که با اجسام کوچکتری ست می شوند. نور پردازی های مختلف می توانند در این راستا به یاری شما بیایند و با ایجاد تاکید بر روی المان های مختلف در هر فضایی، مقیاس های موجود در فضا را تغییر دهند و فضایی منحصر به فرد را برای شما به وجود آورند.

طراحی پنت هاوس به سبک شهری، ایده ی بسیار مناسبی برای پنت هاوس های مدرن و لوکسی است که در شهرهای بزرگ ساخته می شوند. برخلاف نام خود، این استایل بر روی آرامش و راحتی فضا بسیار تاکید می کند و می تواند طراحی منحصر به فرد و در عین حال متناسب با محیط پیرامون را در پنت هاوس به وجود آورد. استفاده ی صحیح از المان های رایج در طراحی به سبک شهری، می تواند تاثیر آن را در محیط داخلی پنت هاوس دو چندان کند و فضایی جذاب و خاص را برای شما به وجود آورد.