معرفی جدید ترین طراحی پنت هاوس از فرانک گِهری

طراحی پنت هاوس یکی از کلیدی ترین و چالش برانگیز ترین پروژه ها برای معماران در سرتاسر دنیا است. برای موفقیت یک پروژه در سطح بین المللی، طراحان باید فاکتورهای بسیار زیادی را در طراحی پنت هاوس مد نظر قرار دهند. استاندارد های رایج بین المللی مانند استفاده از مواد با کیفیت، امنیت بنا، خصوصی بودن ورودی و فضاهای مرتبط با یک پنت هاوس در کنار جزئیات به نظر ساده اما بسیار کلیدی در زمینه ی طراحی داخلی پنت هاوس از جمله فاکتورهایی هستند که در طراحی و ساخت پنت هاوس باید مد نظر قرار گرفته شوند. اما موفقیت یک پنت هاوس در بازار خرید و فروش، تنها به صرف رعایت این موارد ممکن نیست، چرا که طرفداران و دوست داران این دسته از خانه های لوکس، به دنبال طرح های خاص و جنجالی هستند. یک خریدار پنت هاوس بیشتر تمایل دارد تا سرمایه ی خود را بر روی ملکی متمرکز کند که از نظر ساخت و همچنین المان های طراحی خاص و منحصر به فرد باشد. این درست همان جایی است که چالش های بسیاری برای طراحان پنت هاوس های لوکس و بسیار گران قیمت در سرتاسر دنیا آغاز می شود.

در میان بسیاری از معماران  معروف و فعال در زمینه ی طراحی پنت هاوس ها، فرانک گهری یک نام آشنا است. این معمار آمریکایی کانادایی تبار به دلیل طراحی ساختمان هایی که امروزه به عنوان جاذبه های توریستی مدرن شناخته می شوند، توانسته است شهرت و محبوبیت بسیار زیادی را کسب کند. شکل مدرن و منحصر به فرد ساختمان هایی که به دست فرانک گهری طراحی می شوند، چشم هر بیننده ای را مجذوب خود می کند؛ چرا که این طرح ها مجموعه ی بسیار هنرمندانه و کاربردی ای از رنگ ها و المان های هندسی است. فرانک گهری اخیرا اقدام به طراحی پنت هاوس مجلل و منحصر به فردی در بالاترین طبقه ی برج جدید خود کرده است که از حیث طراحی و بازی با رنگ ها توجه بسیار زیادی را توانسته است جلب کند. در این مقاله به بررسی دقیق تر طراحی پنت هاوس لوکس فرانک گهری خواهیم پرداخت.


طراحی پنت هاوس
 

طراحی پنت هاوس: شاهکار جدیدی از فرانک گهری

این پنت هاوس جدید با مساحت 350 متر مربع در طبقه ی 76 ام برج استیل در قلب نیویورک واقع شده است. اجاره ی ماهیانه ی این ملک در حدود 45 هزار دلار می باشد. برج استیل به سبب طراحی خاص خود یکی از محبوب ترین و لوکس ترین برج های مسکونی در سرتاسر دنیا محسوب می شود که طراحی کامل آن را فرانک گهری بر عهده داشته است.

طراحی این پنت هاوس لوکس و بسیار پرطرفدار شامل چهار سوییت جداگانه است. یکی از نقاط قوت طراحی پنت هاوس یاد شده، دید پاناروما از شهر نیویورک است که به وسیله ی پنجره های قدی سه الی چهار متری فراهم شده است و دید فوق العاده ای را به این پنت هاوس بخشیده است.  پنجره های این پنت هاوس از نوسان های منحنی شکل کلی ساختمان که ناشی از نمای فولادی ساختمان است، پیروی می کنند و همین امر سبب شده است تا به صورت بصری شکلی نامنظم را به کف خانه ببخشد. با ورود به این پنت هاوس با یک اتاق بسیار بزرگ مواجه خواهید شد که شما را به سمت پذیرایی و ناهار خوری هدایت می کند. در انتها به سمت آشپزخانه ای که به کمک جدید ترین تکنولوژی ها و با کیفیت ترین محصولات تزئین شده است، هدایت می شوید. بخش نشیمن این پنت هاوس به همراه منظره ی زیبایی که از فراز شهر نیوروک قابل روئیت است، تکمیل شده است. همچنین سیستم سرمایش و گرمایش مرکزی این پنت هاوس هوشمنده بوده و مجهز به جدید ترین امکانات و ویژگی های خاص جهت رفاه حال ساکنین پنت هاوس می باشد.  رنگ کلی پنت هاوس کرم بوده و استفاده از مبلمانی با رنگ های قوی، مانند صورتی و یا سبز پررنگ، توانسته است در کنار از بین بردن یکنواختی فضا، در حفظ آرامش و نورپردازی کلی ملک بسیار مفید واقع شود.


طراحی پنت هاوس
 

ساکنان این پنت هاوس همچنین امکان دسترسی به سالن ورزش ، اسپا و استخر سرپوشیده ی مجتمع را برای ساعت خاص و به شکل خصوصی دارا می باشند.

یکی از کلیدی ترین اصول برای موفقیت در بازار خرید و فروش پنت هاوس ها، ارائه ی طرح هایی خاص و لوکس در کنار رعایت استاندارد های رایج برای طراحی پنت هاوس است. این فرمول موفق به شکل هنرمندانه ای در اخرین پروژه ی فرانک گهری مورد استفاده قرار گرفته شده است که نتیجه ی آن محبوبیت بسیار زیاد این پنت هاوس لوکس و گران قیمت است.