مزایده‌ی اجاره پنت هاوس لوکس Aufbau Haus 84

این پنت هاوس مدرن توسط گروه معماری و طراحی معروف Barkow Leibinger طراحی شده است. تعداد زیادی از طراحی‌های این گروه در دسته‌ی اجاره پنت هاوس‌های لوکس جهان قرار می‌گیرد و شهرت آن‌ها در این زمینه بسیار زیاد است.

محل قرارگیری این پروژه‌ی ساده اما جذاب نیز Prinzenstraße 84، 10969 برلین، آلمان است و معماران سرپرست پروژه فرانک باروک، رینین لایبینگر می‌باشند. همانطور که می‌دانید ساختمان‌سازی در کشور آلمان یک مقوله‌ی فنی و ساختاری است و ساختمان‌های این کشور به ویژه در شهر برلین ساده، خشک ولی مستحکم و مقاوم هستند.

 کمی پس از ساخت این پروژه، مزایده‌ی اجاره پنت هاوسAufbau Haus 84  منتشر شد تا در یک رقابت تنگاتنگ این واحد فراخ و مدرن واگذار شود. البته که شرایط خاصی توسط مالک برای اجاره پنت هاوس اتخاذ شد اما اسقبال از این مزایده نیز باورنکردنی بود. بسیاری از متقاضیان حاضر بودند به هر قیمتی در این مزایده‌ی اجاره پنت هاوس شرکت کنند.

مساحت پنت هاوس مذکور 8335.0 متر مربع بوده و سال پروژه 2015 است. عکس‌ها توسط استیفن مولر تهیه شده است تا جزئیات بیشتری از این پروژه را در اختیارتان قرار دهد.

 

شرح متن ارائه شده توسط معماران درباره‌ی فرآیند طراحی پنت هاوسAufbau Haus 84، برلین

 

اسکلت بتنی با دهانه‌های بزرگ سازهای و فاصله‌های زیاد بین ستون‌ها یکی از ویژگی‌های پروژهای بود که گروه ما طراحی کرد. ما تلاش کردیم طراحی پنت هاوسAufbau Haus 84  قابل انعطاف باشد تا با سلیقه‌های گوناگون سازگاری پیدا کند. به همین علت هم در زمینه‌ی اجاره پنت هاوس موفق عمل می‌کنیم.

 

نتیجه‌گیری گروه معماری برای طراحی پنت هاوس Aufbau Haus 84، برلین

 

بنابراین از مصالح سازه‌ای و معماری تقویت شده و در عین حال خالص و ساده و مقاوم استفاده کردیم تا روح پروژه اصالت و هویت خود را حفظ کند. این شیوه برای اجاره پنت هاوس نیز ایده‌ای بکر و عملکردی بود که استفاده از آن را به سایر معماران و گروه‌های معماری پیشنهاد می‌کنیم.

با این فرآیند طراحی پنت هاوسAufbau Haus 84  هر نوع چیدمان مبلمان حتی چیدمان‌های معمولی و غیر حرف‌های هم درون واحد امکان پذیر است و نتیجه یک خانه با زیبایی و تعادل بی‌نظیر خواهد بود. چون عناصر ساختاری اصلی و رنگ بندی‌های دیوارها و جداره‌ها به گونه‌ای در نظر گرفته شده که با هر رنگ و جنسیتی از مبلمان همخوانی داشته باشد.

طراحی پنت هاوس-خرید پنت هاوس-فروش پنت هاوس- اجاره پنت هاوس

 

سایر مراحل ساخت پنت هاوس Aufbau Haus 84، برلین

 

مرحله ساخت دوم Aufbau Haus ارائه‌ی یک چارچوب مناسب برای مستاجرین با نیازهای مختلف استفاده و نیازهای فرهنگی گوناگون افراد بود. ما دقیق نمی‌دانستیم چه کسی برای اجاره پنت هاوسAufbau Haus 84  برگزیده می‌شود و از سوی دیگر حریم خصوصی هم برای افراد گوناگون متفاوت است. بنابراین در طراحی پنت هاوس با چالش بزرگی روبرو بودیم که باید آن را با موفقیت سپری می‌کردیم.

پس به مطالعه‌ی فرهنگ‌های گوناگون و سلایق متفاوت پرداختیم و دسته‌بندی‌های زیادی را از آنچه مردم با اجاره پنت هاوس به دست می‌آورند بررسی نمودیم.

 

مفهوم و گونه‌شناسی طراحی و اجاره پنت هاوس Aufbau Haus 84

 

Aufbau Haus 84 یک شکاف در یک بلوک شهری در سمت جنوب غربی Moritzplatz در Berlin Kreuzberg بود. این پروژه در شاخه‌ی طراحی پنت هاوس در قالب مسابقه‌ای در سال 2012 به رقابت گذاشته شد تا برترین معماران از سراسر جهان برای طراحی آن به رقابت با یکدیگر بپردازند.

ساختمان‌های همسایه‌ی این پنت هاوس نیز شرایط ویژه‌ای داشتند که اگر در فرآیند طراحی پنت هاوس مورد توجه قرار نمی‌گرفتند از فهرست داوری مسابقه حذف می‌شدند. تمام این‌ها نشان می‌دهد طراحی این واحد چقدر برای کارفرما حائز اهمیت بوده است و اجاره پنت هاوس تا چه حد برای بازدیدکنندگان جذاب است.

همسایگان پروژه چند مرکز عمومی و مردمی برای ارائه خدمات فرهنگی مانند نمایشگاه‌ها، تئاتر و باشگاه‌ها یا خرده‌فروشی و غیره بودند که از لحاظ محلی و خدماتی شرایط بسیار خوبی را برای طرح فراهم می‌کردند.

طراحی پنت هاوس-خرید پنت هاوس-فروش پنت هاوس- اجاره پنت هاوس

 

پیشینه تاریخی موثر بر طراحی و اجاره پنت هاوس Aufbau Haus 84

 

این پنت هاوس بر روی ساختمانی قرار گرفته است که متعلق به سال 1914 میلادی است. بخش اول ساختمان Aufbau Haus 85، با نمای آجری قدیمی اما اصیل پوشیده شده است. بخش دوم آن با پنل‌هایی مدرن از جنس بتن و دهانه‌هایی با مقیاس بزرگ پوشانده شده است. این دو بخش تضاد زیادی باهم دارند که بسیار لذت‌بخش و جذاب است. (معماران: Clarke und Kuhn، 2011)

بسیاری از مردم فکر می‌کنند تضاد یک بخش سنتی و آجری با یک بخش مدرن و بتنی یک فاجعه‌ی معماری است. اما ما مفتخریم اعلام کنیم در این پروژه از این تضاد به خوبی استفاده نمودیم.

ساختمان Aufbau Haus 84 در زبان معماری خود، سنت‌های قدیمی و فرهنگ‌های جدید را به صورت تلفیقی ترکیب و نشان می‌دهد. بطوریکه درون سنت‌های قدیمی این بنا حسی از ساختمان‌های صنعتی و تجاری دیده می‌شود و این موضوع توسط معماران، درون طراحی پنت هاوس لحاظ شد. بطوریکه فضاهای خلوت و زیبا را به فضاهای سنتی متصل نمود.

یکی از علت‌های اشتیاق بالای ثروتمندان برای اجاره پنت هاوس مذکور این است که در نزدیکی این بنا، ساختمان Pelikan-Haus در Ritterstrasse که توسط Kurt Berndt ساخته شده است وجود دارد. این ساختمان یکی از شاخص‌ترین و مجلل‌ترین ساختمان‌های برلین است که هرکسی آن را می‌شناسد.

همچنین ساختمان‌های Oranienplatz و Engelbecken طراحی شده توسط مکس و برونو Taut نیز از نمونه‌های نمادین در محیط Kreuzberg هستند که نزدیکی آن‌ها به پنت هاوس Aufbau Haus 84 ارزش افزوده‌ی بالایی برای این ملک داشته است.

برج مخابراتی برلین نیز از داخل پنت هاوس Aufbau Haus 84، برلین دیده می‌شود. دید و منظرهای فوق‌العاده برای ساکنین پروژه و افراد متقاضی اجاره پنت هاوس فراهم می‌کند.

 

برنامه‌ریزی شهری و سازمان‌های داخلی طراحی و اجاره پنت هاوسAufbau Haus 84 

 

با توجه به برنامه‌ریزی شهری، ساختمان پنج تا هفت طبقه Aufbau Haus 84، چشم‌انداز Oranienstrasse را بسته است. ساختمان جدید نشان دهنده طرح تاریخی و تقسیم‌بندی ساختار شهری، پیش از آن که به وجود بیاید است. همچنین آن را به سه بخش، هر کدام با ارتفاع طبقه‌های مختلف تقسیم کرده است که در نوع خود جذاب است.

برجسته‌ترین بخش ساختمانAufbau Haus 84  گوشه‌ای است که به سمت Moritzplatz قرار دارد و دارای ارتفاع سقف بسیار بلند و یک فضای ورودی بزرگ است. فضایی که برای نشیمن و پذیرایی بسیار مناسب است و می‌تواند محل خوبی برای ملاقات مهمانان و مراجعه‌کنندگان باشد.

طراحی پنت هاوس-خرید پنت هاوس-فروش پنت هاوس- اجاره پنت هاوس

 

سایر نکات طراحی و اجاره پنت هاوس Aufbau Haus 84، برلین

 

یک ساختمان با ارتفاع متوسط در کنار پنت هاوس مذکور قرار داشت که از نظر ارتفاعی در ارتفاع پایین‌تر طبقه عملکردی قرار گرفته بود. طراحی تراس باید به نحوی صورت می‌گرفت که دید و حریم ساختمان مجاور را تحت تاثیر منفی قرار ندهد. بنابراین بهترین گزینه استفاده از جداره‌های سبز بود. جداره‌های سبز در اجاره پنت هاوس هم یک نقطه‌ی مثبت محسوب می‌شد.

پنت هاوس از سمت هر دو طرف ساختمان عقب‌تر ایجاد شد و در بالای ساختمان‌های بخش محافظت شده ای ایجاد شد که دید را محدود کند. بخش‌هایی به صورت پرچین و نرده‌های مشبک و سبک فلزی بهترین گزینه برای این موضوع بود.

 

طراحی فضای ساختمان پنت هاوس Aufbau Haus 84، برلین

 

فضای ساختمان با واحدهای مدولار و کاملا قابل انعطاف ایجاد شد تا قابل اجاره به نهادهای مختلف هنری و علمی خلاق مانند "Akademie Berlin باشد. همچنین شرکت‌های طراحی مثل شرکت‌های فیلم‌سازی، آژانس‌ها، دفاتر معماری، و استودیوهای طراحی و موسیقی زیادی برای اجاره پنت هاوس مذکور اقدام کردند.

 

شیوه‌ی ساخت و ساز، جنس نما و نوع مصالح پنت هاوس Aufbau Haus 84 

 

ظاهر ساختمان جدید با ساختار بتنی مشبک آن برای معماران یک نقطه‌ی قوت محسوب می‌شد. برای متقاضیان اجاره پنت هاوس هم این موضوع خیلی مهم بود. بنابراین به صورت بصری بر روی نمای ساختمان از عناصر بتنی سبک و رنگی استفاده شد تا این نمای بتنی مدرن تقویت شود. در جهش بین ارتفاع طبقه‌های مختلف، یک الگوی شبکه‌ای متنوع ایجاد شده است که در خور تحسین می‌باشد.

در طبقه‌ی بالا، نمای پروژه با پانل‌های گرانیت خاکستری تاریک پوشانده شد تا شاخص‌تر باشد و بیشتر به چشم بیاید. پس به این صورت پنت هاوس را بیشتر در چشم ناظران نمایان کردیم.

 

نما در حیاط پنت هاوس Aufbau Haus 84، برلین

 

نما در حیاط بر اساس اصل طراحی باغ‌های اروپایی طراحی شده است که در هنگام اجاره پنت هاوس خیلی مورد توجه قرار گرفت. بطوریکه از طریق لبه‌های سبز و کاشت یکپارچگی گیاهان، ظاهری متفاوت را در بیرون و داخل پنت هاوس ایجاد کند. در طول زمان، ساختار بتن از طریق رشد گیاهان پوشیده خواهد شد.