پنت هاوس باید چه متراژی داشته باشد؟

 حتما شما هم نام پنت هاوس را شنیده اید. یا ممکن است در یک پنت هاوس شیک و زیبا زندگی کرده باشید. این خانه که جز مجهزترین خانه هایی است که افراد متمول در آن زندگی می کنند می تواند خصوصیات مهم و خاصی داشته باشد که شاید خانه های دیگر نداشته باشند. 

 

پنت هاوس چیست؟

هنگامی که یک فرد اقدام به ساخت برج های بزرگی می کند، بالاترین طبقه ی آن را به گونه ای خاص و با طراحی جالب و متراژی بزرگ می سازد. این ساختمان فضای باز و تراس های متنوع و بزرگ روبازی دارد که مجموع این خانه و فضاهای آن را پنت هاوس می گویند. پنت هاوس ها اکثر قیمت بالایی دارند و هر کسی توان خریدن همچو خانه هایی را ندارد. 

 

محدوده ی متراژ پنت هاوس چقدر است؟

 

متراژ پنت هاوس

با توجه به اینکه پنت هاوس به صورت ویژه ساخته می شود قطعا باید متراژ آن هم با یک خانه ی معمولی متفاوت باشد. از این رو متراژ آن مابین 450 تا بالای 1000 متر می باشد. به همین علت است که بسیاری از خانه هایی که در این متراژ ساخته می شوند می توان طراحی های بهتری را برای فضای داخلی آنها انجام داد. دست معمار برای طراحی داخلی بازتر است و می تواند در اتاق ها، آشپزخانه، حتی سرویس های بهداشتی بهتر و آزادانه تر کار کند. به همین علت خاص ترین کارها برای پنت هاوس ها انجام می گیرد. علاوه بر متراژ زیر بنای پنت هاوس، فضای زیادی به تراس و فضاهای زمین بازی مانند گلف و ... اختصاص داده می شود. تراس ها از 50 متر تا متراژ های بالای 500 متر ممکن است وجود داشته باشد. 

 

متراژ اتاق ها و فضاهای داخلی پنت هاوس به تفکیک کاربری چگونه است؟

معمولاً برای سالن اصلی پنت هاوس تدابیری ویژه اندیشیده می شود که معمار بهترین هنر خود را در آن به کار می گیرد. همچنین متراژ سالن اصلی پنت هاوس قسمت اعظمی از کل خانه را در بر می گیرد. این متراژ هر هر پنت هاوس متفاوت است ولی معمولاً بالای 100 متر مربع است. فضای سالن پنت هاوس باید به گونه ای باشد که بتوان انواع لوازم تزئینی، میزها و مبلمان های لوکس را در آن بتوان جای داد. 
اتاق خواب های متنوع و متعددی که اکثراً به صورت مستر هستند نیز در پنت هاوس ها با فضای داخلی زیاد و متراژ بالا طراحی می شود. حداقل یک اتاق خواب اصلی با متراژ بالا که گاهی تا 100 مترمربع هم می تواند بیشتر باشد برای پنت هاوس طراحی می شود. 
آشپزخانه یکی از فضاهای مهم در خانه است؛ به همین علت در پنت هاوس ها این فضا را نیز با تخصص و کارایی و متراژ بالایی می سازند. 
به طور کلی در هر جایی از یک پنت هاوس سعی می شود متراژی بالا را تدارک دید. حتی سرویس های بهداشتی نیز جادار و وسیع ساخته می شوند. 
همیشه پنت هاوس مدرن تر از سایر واحدهای طبقات دیگر ساخته می شود و فضایی زیبا و چشم نواز دارد.

 

چه چیزی باعث می شود قیمت یک پنت هاوس اینقدر بالا باشد؟

 

متراژ پنت هاوس

با توجه به اینکه پنت هاوس در طبقات بالا و معمولاً آخرین طبقه یک برج بزرگ ساخته می شود، دیدی وسیع و خوب را نسبت به بیرون دارد. اکثراً پنت هاوس ها رو به یک طبیعت و یا چشم اندازی زیبا ساخته می شوند به همین علت می توان در تراس های پنت هاوس بهترین منظره ها را از شهر و طبیعت دید. شاید دلیل اصلی بالا بودن قیمت آن می تواند همین امر باشد. 
همان طور که گفته شد، پنت هاوس ها به صورت اختصاصی و یکتا در برج ساخته می شوند و معماران اوج هنر خود را در آن به نمایش می گذارند و متراژی بالا دارد. بهترین دکوراسیون داخلی هم از نظر معماری و هم از نظر وسایل و تجهیزات به پنت هاوس ها اختصاص داده می شوند. این مسائل همگی در کنار هم باعث می شوند که پنت هاوس قیمتی بسیار بالا داشته باشد. 

نمایش گالری

فایل

پنت هاوس باید چه متراژی داشته باشد؟

فایل

پنت هاوس باید چه متراژی داشته باشد؟

فایل

پنت هاوس باید چه متراژی داشته باشد؟