ارزیابی قیمت های خرید و فروش پنت هاوس؛ آیا ارزش یک پنت هاوس، معادل قیمت آن است؟

معاملات خرید و فروش پنت هاوس جزو بزرگ ترین داد و ستدهای بازار املاک محسوب می شوند. موفقیت در خرید، فروش، اجاره و یا پیش فروش یک پنت هاوس لوکس و مدرن که در بهترین موقعیت شهر واقع شده است و تمام تجهیزات رفاهی و زندگی را دارا می باشد، مقوله ای است که دفاتر املاک لوکس به آن اهمیت زیادی می دهند. این کار به ظرافت، دقت و البته تجربه بسیار بالایی نیاز دارد. کارشناسان خرید و فروش پنت هاوس ها دقیقاً می دانند باید به چه نکاتی اشاره کنند تا بتوانند ملک مورد نظر را به فروش برسانند. نحوه قیمت گذاری پنت هاوس های لوکس، مسأله دیگری است که این کسب و کارها با آن مواجه هستند.

اگر به طور حرفه ای و کارشناسی شده بخواهیم تفاوتی میان ارزش و قیمت خرید و فروش پنت هاوس قائل شویم، در عمل، کار بسیار دشواری خواهد بود؛ بنابراین لازم است ابتدا تعریف مشخصی در مورد ارزش یک پنت هاوس و قیمت پنت هاوس داشته باشیم تا بهتر بتوانیم در این مورد قضاوت کنیم. مطالعه این مطلب هم برای مشتریان خرید پنت هاوس و هم برای صاحبان مشاوره املاک لوکس بسیار مناسب است. با ما همراه باشید.

 

ارزش پنت هاوس در مقابل قیمت پنت هاوس؛ آنچه در معاملات خرید و فروش پنت هاوس اهمیت دارد

در معاملات خرید و فروش پنت هاوس هنگامی که صحبت از ارزش پنت هاوس به میان می آیند دقیقاً منظور این است که این واحد لوکس، چه امکاناتی را برای ساکنین فراهم می کند تا بتوانند یک زندگی مرفه را در اختیار داشته باشند؛ ارزش پنت هاوس در حقیقت یک مزیت است و هر چه یک آپارتمان یا پنت هاوس بتواند امکانات بیشتری را به ساکنین ارائه دهند، ارزش بیشتری دارد.

قیمت پنت هاوس به هزینه ای گفته می شود که مشتری خرید پنت هاوس باید برای آن بپردازد. قیمت پنت هاوس، یک مقوله فیزیکی و مالی است و دارای عدد و مقدار است اما برای ارزش پنت هاوس نمی توان هیچ عدد یا رقمی را بیان کرد. کسانی که در حوزه خرید و فروش پنت هاوس فعالیت می کنند باید به این دو مقوله تسلط داشته باشند.


خرید و فروش پنت هاوس
 

چه عواملی بر روی ارزش پنت هاوس در خرید و فروش پنت هاوس های لوکس تأثیر دارند؟

همانطور که در قسمت قبلی بیان شد، ارزش پنت هاوس به منزله تأمین رفاه و امکانات بیشتر است. عوامل متعددی باید وجود داشته باشند تا بتوان قضاوت کرد که یک پنت هاوس بخصوص دارای ارزش بالایی است. مهم ترین و اولین عامل، موقعیت ساختمان پنت هاوس است. اگر یک واحد لوکس در یک آسمان خراش مرتفع در مرکز شهر قرار داشته باشد به مراتب دارای ارزش بیشتری نسبت به پنت هاوسی است که در حومه شهر ساخته شده است. البته از این مورد نباید غافل شد که در حوزه خرید و فروش پنت هاوس، پنت هاوس های لوکس مناطق ساحلی ارزشی بیش از انتظار دارند.

عامل دیگر تعیین کننده ارزش پنت هاوس، نزدیکی به مراکز خرید، مناطق دیدنی شهر، فرودگاه، هتل، رستوران، کافه، بیمارستان، داروخانه، دریا، دریاچه، ساحل، سالن تئاتر و ... می باشد. پنت هاوسی که تمام شرایط فوق را داشته باشد معمولاً در خرید و فروش پنت هاوس دارای ارزش غیر قابل توصیف است؛ اینگونه ساختمان ها در جایی در مرکز شهرهای بزرگ ساخته می شوند.

عامل سوم تعیین کننده ارزش پنت هاوس، امکانات داخلی آن است. پنت هاوس های لوکس معمولاً در خرید و فروش پنت هاوس به صورت مبله و مجهز به تمام امکانات رفاهی به مشتریان ارائه می شوند؛ در همین راستا، چنانچه یک واحد لوکس از امکانات کامل برخوردار باشد، ارزش بالایی برای زندگی دارد.

به عبارت ساده تر، خرید و فروش پنت هاوس اگر بتواند رفاه بیشتری را برای ساکنین فراهم کند و واحد پنت هاوس، محیطی امن، آرام و دلنشین را برای ساکنین تأمین نماید می توان گفت یک پنت هاوس با ارزش فوق العاده در اختیار داریم.

 

چه عواملی بر روی قیمت پنت هاوس در خرید و فروش پنت هاوس های لوکس تأثیر دارند؟

قیمت پنت هاوس، اصلی ترین موضوع مورد بحث در مقوله خرید و فروش پنت هاوس محسوب می شود. مشتریان به اولین چیزی که اهمیت می دهند قیمت این واحدهای مدرن است. البته افرادی که متقاضی خرید پنت هاوس هستند در درجه اول به امکانات رفاهی این آپارتمان های لوکس اهمیت می دهند و تقریباً قیمت پنت هاوس برای آن ها اهمیت چندانی ندارد. در این میان، افرادی هم هستند که قیمت و امکانات را در راستای یکدیگر ارزیابی می کنند.

قیمت پنت هاوس تحت تأثیر امکانات آن قرار دارد؛ هر چه یک پنت هاوس مجهزتر باشد، قیمت بالاتری دارد. نزدیکی به مرکز شهر و یا منطقه ساحلی، قیمت بالاتری را به این واحدهای لوکس تحمیل می کنند. فعالان حوزه خرید و فروش پنت هاوس به قیمت های بازار تسلط دارند به همین دلیل می توانند مشاوران خوبی برای خریداران باشند.


خرید و فروش پنت هاوس
 

تفسیر ارزش و قیمت پنت هاوس

در تفاوت میان قیمت و ارزش پنت هاوس، نظرات متعددی وجود دارد؛ به طور کلی در این مورد می توان گفت قیمت و ارزش را باید دو مقوله مجزا در نظر گرفت که در شرایط خاص زندگی می توانند بر روی یکدیگر تأثیر بگذارند؛ به طور مثال، یک پنت هاوس ممکن است از امکانات کامل برخوردار باشد، قیمت نسبتاً گران هم داشته باشد اما در موقعیت مناسب شهر قرار نگرفته باشد؛ طبیعتاً خرید این پنت هاوس از نظر بسیاری از مشتریان، ارزش ندارد.

در مقابل، شاید یک پنت هاوس در یک ساختمان قدیمی قرار گرفته و قیمت بالایی داشته باشد اما چون در مرکز شهر واقع شده از نظر مشتریان، ارزش خرید کردن را دارد. به همین سادگی می توان خرید و فروش پنت هاوس را مورد بررسی قرار داد.

بهترین راهکار برای ارزیابی پنت هاوس های لوکس که در تمام پیشنهادهای خرید و فروش پنت هاوس در وب سایت ها یا تبلیغات محلی درج می شوند این است که به دفاتر معاملات املاک لوکس مراجعه کرده و از طریق مشاوران آن ها این کار را پیگیری کنید. امیدواریم در خرید یک پنت هاوس لوکس با قیمت مناسب و ارزش بالا موفق باشید.