کمیسیون اجاره ی پنت هاوس چقدر است؟

این روزها برای انجام هرکاری داشتن اطلاعاتی راجع به آن لازم است. بحث الآن ما راجع به اجاره ی پنت هاوس ها و حق کمیسیونی است که مشاورین املاک می توانند از دو طرف قرارداد دریافت کنند. معمولاً افراد پای میز معامله رقمی که مشاور املاک بیان می کند را می پذیرند و بدون اطلاع از نحوه ی محاسبه ی آن پول را پرداخت می کنند. شاید حتی مبلغی که بنگاه های مختلف برای حق کمیسیون دریافت کنند  باهم متفاوت باشد؛ لذا برای تشخیص لازم است خودمان از نحوه ی محاسبه و اطلاعیه هایی که از طرف اتحادیه در این زمینه اعلام می شود آگاهی داشته باشیم. 
    ما در این مقاله توضیحاتی به شما ارائه می دهیم تا شما اطلاع لازم را کسب کنید و با آگاهی پای میز معامله بروید. بگذارید راجع به حق کمیسیون املاک بیشتر صحبت کنیم.


محاسبه حق کمیسیون از طریق فرمول

 

    مشاورین املاک وظیفه دارند طبق آن چه که اتحادیه ی مشاورین املاک سالانه اعلام می کند از دو طرف معامله حق کمیسیون دریافت کنند. شما می توانید این اعلامیه ها را از طریق اینرنت و وب سایت ها دریافت کنید. بعضی از این مشاورین از آن چه توسط اتحادیه اعلام شده پیروی نمی کنند و در مورد نحوه ی محاسبه نیز توضیحی به مشتریان نمی دهند. این جاست که لازم است خود مشتری هوشمندانه عمل کند. ما این فرمول را به شما توضیح می دهیم تا از نحوه ی محاسبه ی پولی که باید به عنوان حق کمیسیون به مشاور پرداخت کنید، آگاه باشید و هزینه ی اضافه ندهید. بحث ما اینجا در مورد اجاره ی پنت هاوس هاست. مشاور املاک می تواند 25 درصد از پول اجاره بهای ماهانه را به عنوان کمیسیون دریافت کنند. این امر در صورتی امکان پذیر است که در قرارداد هیچ مبلغ و پولی تحت عنوان رهن یا پول پیش ذکر نشده باشد و صاحب ملک تنها با دریافت مبلغ ماهانه ی اجاره ملک را در اختیار مستأجر قرار داده باشد. اگر مبلغی به عنوان رهن و پیش پرداخت در نظر گرفته شود باید ابتدا آن را به اجاره تبدیل کرد و سپس محاسبات زیر را انجام داد.
    اجازه بدهید با یک مثال مسئله را بیشتر توضیح دهیم؛ فرض کنید اجاره بهای یک پنت هاوس ماهیانه 200 میلیون تومان باشد. محاسبه ی حق کمیسیون این¬گونه است:
مبلغ اجاره ضربدر 25 درصد                                                            تومان  50،000,000 = 25/0 × 200,000,000
حق کمیسیون ضربدر 9 درصد مالیات                                                   تومان  4،500,000 = 09/0 × 50،000,000
جمع حق کمیسیون با مالیات                                                   تومان  54،500,000 = 4،500,000 + 50،000,000
پس هر یک از طرفین قرارداد باید 54،500،000 به عنوان حق کمیسیون بپردازند.


محاسبه ی حق کمیسیون به صورت آنلاین یا با اپلیکیشن

 

مشاورین املاک

راه دم برای محاسبه مراجعه به سایت های مربوط است. این سایت ها رقم مربوط به رهن یا اجاره را از شما دریافت کرده و با انجام محاسبات ریاضی که در بالا ذکر شد، مبلغی که شما باید به عنوان کمیسیون پرداخت کنید را برایتان حساب می کنند. کافی است در صفحه ی جست و جوی گوگل عبارت «محاسبه ی آنلاین حق کمیسیون» را تایپ کنید تا سایت های مختلف برای شما نمایش داده شوند. بعضی از این سایت ها دارای اپلیکیشن های اندروید و ios هستند که بدون نیاز به اینترنت نیز خدمات محاسبه ی حق کمیسیون را به شما ارائه می دهند.
    ما فرمول های محاسبه ی حق کمیسیون را برای شما بیان کردیم اما نکته ی دیگری که وجود دارد این است که همانطور که مشاهده کردید حق کمیسیون برای املاک پر ارزشی مثل پنت هاوس ها که قیمت آن ها بالای یک میلیارد تومان است اعداد و ارقامی بسیار بزرگ به عنوان کمیسیون به دست می آید که با توافق طرفین معامله و مشاور املاک مبلغ کم تر از آن محاسبه می شود و حق کمیسیون ممکن است تا حدود نصف آن کاهش یابد. پس این که شما به مشاور املاکی که در زمینه ی رهن و اجاره ی پنت هاوس تجربه دارد مراجعه کنید، امری ضروری است؛ چرا که تنها این مشاورین از تخفیفات و توافقاتی که باید انجام شود آگاهی دارند.
هدف ما از بیان این مسائل افزایش آگاهی شما و جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی است. شما می توانید با مطالعه ی مقالات مرتبط با این مقاله بیش از این راجع به زمینه ی مورد نظرتان آگاهی کسب کنید و با چنته ای پر پای میز معامله حاضر شوید و با انجام معامله ای صحیح، از سکونت در خانه ی جدیدتان لذت ببرید.

نمایش گالری

فایل

کمیسیون اجاره ی پنت هاوس چقدر است؟

فایل

کمیسیون اجاره ی پنت هاوس چقدر است؟

فایل

کمیسیون اجاره ی پنت هاوس چقدر است؟