چگونه اتاق خواب پنت هاوسهای لوکس را حرفه ای طراحی کنیم؟

نه تنها پنت هاوس های لوکس شهرهای بزرگ و پر زرق و برق، بلکه تمام آپارتمان های مسکونی به طراحی دکوراسیون داخلی نیاز دارند. طرح ها و ایده های جذاب و چشم نواز که در فضای داخل آپارتمان ها و پنت هاوس ها اجرا می شوند حس لذت بخشی را به ساکنین خانه القا می کنند. دکوراسیون اتاق نشیمن، آشپزخانه، تراس، سالن پذیرایی و البته دکوراسیون اتاق خواب، هر کدام باید به شیوه خاص چیده شوند. تفاوتی نمی کند مساحت پنت هاوس چقدر است، آنچه اهمیت دارد این است که از تمام فضای موجود در ساختمان برای زیباتر شدن دکوراسیون استفاده گردد.

یکی از قسمت های اصلی در پنت هاوس های لوکس و آپارتمان ها، اتاق خواب است. این قسمت را می توان به طرز بسیار حرفه ای و زیبا طراحی کرد. مبلمانی که در اتاق خواب پنت هاوس قرار می گیرد تقریباً معین هستند و شامل تخت، میز عسلی، آینه، میز آرایشی، قفسه ها و ... می باشند. اگر اتاق خواب شما به قدر کافی بزرگ و یا تا اندازه ای کوچک است اما نمی دانید چطور می توانید وسایل را داخل اتاق بچینید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید. قطعاً ایده هایی که در این متن با آنها آشنا می شوید می توانند راهگشای شما باشند.

 

چرا طراحی دکوراسیون اتاق خواب برای پنت هاوس های لوکس اهمیت دارد؟

فراموش نکنید که اتاق خواب، اصلی ترین قسمت پنت هاوس های لوکس یا هر آپارتمان دیگری است که صرفاً برای استراحت و کسب آرامش ساخته شده است. پس از یک روز کاری شلوغ و خسته کننده بی شک تمایل دارید در یک اتاق خواب شیک، ساعاتی را به استراحت بپردازید. بدیهی است طراحی دکوراسیون اتاق خواب می تواند احساس شما را تغییر دهد و سبب آسایش بیشتر شما گردد. به همین دلیل بسیار مهم است که از زیباترین طرح ها برای اتاق خواب استفاده کنید.

در طراحی اتاق خواب در پنت هاوس های لوکس باید به این نکته دقت کنید که اتاق خواب، محلی برای آرامش و یک خواب راحت شبانه است؛ بنابراین از قرار دادن هر گونه وسایلی که این آرامش را بر هم می زنند در اتاق خواب باید جداً خودداری کرد. دستگاه های الکترونیکی، تلویزیون، رایانه، مودم اینترنت و ... که موجب حواس پرتی شما هنگام خواب می شوند نباید در اتاق خواب قرار گیرند.  اگر به سلامتی روح و جسم خود اهمیت می دهید از این وسایل هنگام خواب دوری کنید.

 

ایده هایی برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب در پنت هاوس های لوکس


پنت هاوس های لوکس
 

1-از رنگ های روشن و درخشان برای اتاق خواب استفاده کنید

طیف رنگ های روشن و درخشان نظیر رنگ سفید، نقره ای و خاکستری روشن، بهترین رنگ ها برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب پنت هاوس های لوکس هستند. اگر در یک اتاق، هیچ پنجره ای وجود نداشته باشد، رنگ های سفید و روشن می توانند محیط خواب را بازتر و دلنشین تر جلوه دهند. در همین راستا استفاده از یک نورپردازی حرفه ای در سقف و دیوارها می تواند زیبایی و آرامش اتاق خواب را چند برابر کند. با این ایده قطعاً استرس شما هنگام خواب کاسته خواهد شد.


پنت هاوس های لوکس
 

2-تختخواب را در گوشه اتاق خواب قرار دهید

در چیدمان دکوراسیون اتاق خواب در پنت هاوس های لوکس سعی کنید تختخواب را در زاویه اتاق قرار دهید. این نوع چیدمان به شما کمک می کند هنگام خواب، حس بهتری داشته باشید؛ از سویی دیگر، قرار دادن تخت در زاویه موجب استفاده حداکثر از فضای اتاق خواب می گردد. اگر در اتاق خواب شما کمدهای لباس به گونه ای قرار گرفته اند که به زاویه اتاق دسترسی ندارید می تواند تختخواب را با چند سانتی متر فاصله ای کمد قرار دهید. این تکنیک اغلب برای اتاق های خواب کوچک، کاربرد دارد. پنت هاوس های لوکس دارای فضای بیشتری برای قرار دادن تختخواب در اتاق خواب می باشند.


پنت هاوس های لوکس


3-از آینه ها استفاده کنید

استفاده از آینه ها با ابعاد متفاوت در اتاق خواب پنت هاوس های لوکس، یکی از ایده های جالب برای دکوراسیون داخلی است. آینه های بزرگ را در اتاق خواب کوچک روی دیوار نصب کنید تا به واسطه انعکاس تصویر اتاق، فضای موجود کمی بزرگتر جلوه کند! استفاده از آینه ها در اتاق خواب پنت هاوس های لوکس موجب انعکاس بهتر نور خورشید و روشن تر شدن اتاق می گردد.


پنت هاوس های لوکس
 

4-استفاده از فضای زیر تختخواب برای نگهداری وسایل اضافی

در صورتی که اتاق خواب در پنت هاوس های لوکس، فضای محدودتری داشته باشند، استفاده از فضای زیر تختخواب به عنوان یک محفظه برای نگهداری وسایل اضافی می تواند ایده بسیار جالبی باشد. کشوهایی را می توانید در زیر تخت تعبیه کنید و وسایل اضافی را در آن قرار دهید.


پنت هاوس های لوکس
 

5-از کاغذ دیواری برای دکوراسیون اتاق خواب خود استفاده کنید

یکی از مدرن ترین ایده های دکوراسیون اتاق خواب در پنت هاوس های لوکس، استفاده از کاغذ دیواری است. کاغذ دیواری می تواند نمای کل اتاق را به طرز چشمگیری تغییر دهد. از کاغذ دیواری با تِم رنگی متناسب با مبلمان یا مطابق با سلیقه خود در اتاق خواب استفاده کنید. این نوع طراحی هم موجب احساس رضایت در فرد شده و هم فضای اتاق را زیباتر جلوه می دهد. کاغذ دیواری سه بعدی، طرح دار و دارای بافت های مختلف، ایده های لوکس را در اتاق اجرا می کنند.
 

پنت هاوس های لوکس


6-استفاده از قفسه با ابعاد مختلف

اگر در اتاق خواب با محدودیت فضا مواجه هستید پیشنهاد می کنیم حتماً برای چیدمان وسایل از قفسه ها استفاده کنید. کتاب ها، لوازم شخصی، لباس یا وسایل دکوری تزئینی را می تواند به جای روی میز، در قفسه ها قرار دهید. به این ترتیب، هم اتاق شما زیباتر می شود و هم مسأله محدودیت فضا را حل کرده اید.
 

پنت هاوس های لوکس


اگر شما هم در یکی از پنت هاوس های لوکس زندگی می کنید قطعاً ایده های بهترین برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب ارائه خواهید داد. بهتر است از هر وسیله ای که به شما آرامش می دهد در اتاق خواب استفاده کنید؛ دیوارکوب های تزئینی، آباژور، میزهای کوچک و گلدان های زیبا می توانند نمای اتاق خواب را تغییر دهند. توجه به ترکیب رنگ ها در اتاق خواب نیز یکی دیگر از عوامل زیبایی در پنت هاوس های لوکس است. ترکیب رنگ آبی روشن، صورتی، نقره ای و ...، حس آرامش را در فرد به وجود می آورد.