برج منهتن، پنت هاوسی برای سالمندان ثروتمند!

مه 2016

 

به طور کلی برج منهتن برای سالمندانی که عادت به زندگی لوکس دارند برنامه ریزی شده است. این برج یک ساختمان مدرن و مجهز در قلب شهر زیبا و شلوغ منهتن است که با هدف ارائه خدمات لازم به سالمندان ثروتمند به یک گزینه عالی برای کمک به زندگی لوکس در پیری تبدیل شده است.
مجتمع مسکونی جدید منهتن با نام برج ارشد منهتن تفاوت های خاصی با سایر برج های این شهر دارد. این برج به اندازه کافی دور از خیابان های شلوغ و پر سر و صدای منهتن قرار گرفته و به نوعی طراحی شده است که فضای لذت بخشی برای سالمندان ایجاد نماید. 
شرکت Welltower Inc.، بزرگترین مالک ساختمان های با ارزش در ایالات متحده در تلاش است تا نیویورک را به جایی برساند که کمتر افراد سالخورده داخل آن زندگی کنند. بنابراین بر روی شهر منهتن سرمایه گذاری های زیادی را انجام داده است تا به محلی ایمن، سلامت و زیبا برای سالمندان ثروتمند تبدیل شود.
این شرکت ماه گذشته، یک برج لوکس دیگر با پنت هاوس های فوق العاده را برای سالمندان در Hines  و در خیابان 56 لکسینگتون افتتاح کرد و هم اکنون در حال برنامه ریزی برای ساخت یک برج دیگر با پنت هاوس های ویژه در منهتن است. برجی که برای سالمندان ثروتمند ولی نیازمند به خدمات مراقبتی و سلامتی برنامه ریزی شده است.
نظرات موافق و مخالف درباره ی برج منهتن، پنت هاوسی برای سالمندان ثروتمند!
البته افراد زیادی با این ایده و پنت هاوس های آن مخالف هستند و می گویند محل زندگی سالمندان را نمی توان عوض کرد چون حس تعلق آن ها به محیط از بین خواهد رفت و او خیلی زود افسرده و ناراحت خواهند شد. اما نظرات موافق زیادی نیز در زمینه ی پنت هاوس مخصوص سالمندان وجود دارد.
اما  Thomas DeRosaمدیر اجرایی Welltower در مصاحبه ای گفت : "فرض کنید شما سالمندی هستید که در سن 88 سالگی نیاز به مجموعه ای خدمات ویژه دارید آیا از پنت هاوسی با امکانات ماساژ، سلامتی، درمانی و رفاهی استقبال نخواهید کرد؟ وقتی بتوانید برای خودتان ساعت ها در تراس پنت هاوس تان گلکاری و باغبانی انجام دهید و چای تان را کنار منظره ی زیبایی از شهر بنوشید آیا ممکن است افسرده شوید؟"
DeRosa  گفت در بازار لوکس افزایش ساختمان های تجاری در شهرهای بزرگ آمریکا که در سال های اخیر تحت سلطه شرکت های بزرگ ساختمان سازی قرار گرفته است و ارزش های زمین را به شدت تحت تأثیر قرار داده است، ساخت برجی با این امکانات در منهتن بسیار سخت و پیچیده است. 
این شرکت و شرکت Hines با هم 115 میلیون دلار برای دو قطعه زمین در این منطقه پرداخت کرده اند تا یک ساختمان 15 طبقه را با چندین پنت هاوس خاص بسازند.
 جان کیم، یکی از تحلیلگرانی که سرمایه گذاری املاک و مستغلات را با BMO Capital Markets Corp. در نیویورک بر عهده دارد، معتقد است: مفهومی که سازندگان این برج در حال برنامه ریزی آن هستند، کمی غیر معقول به نظر می رسد. مفهوم پنت هاوس برای سالمندان با روحیات سالمندان منطبق نمی باشد.

 

طراحی پنت هاوس، فروش پنت هاوس، اجاره پنت هاوس، خرید پنت هاوس

 

سایر نکات برج زیبای منهتن و پنت هاوس های آن

 

همانند هر چیزی که در منهتن ساخته می شود، قیمت زمین و افزایش هزینه های ساخت و ساز، باعث می شود قیمت هر متر از پنت هاوس های این برج بسیار گران تمام شود. مبلغی که شاید فقط تعداد کمی از سالمندان بتوانند آن را پرداخت نمایند.
 DeRosa  معتقد است، اجاره ماهانه خدمات ویژه برای یک پنت هاوس در این برج، که شامل هزینه های پرستار و پزشک، مراقبت های پزشکی و غذا را پوشش می دهد، احتمالا مبلغ 20،000 دلار تعیین شود. 
DeRosa  گفت، در مقایسه با هزینه ماهانه استخدام مراقبین تمام وقت در خانه و هزینه های نگهداری در محل اقامت در منهتن، قیمت سکونت در این برج و پنت هاوس هایش برای سالمندان ثروتمند بسیار رقابتی و مناسب است.
وی گفت: "جمعیت زیادی از سالمندان وجود دارد که مایل هستند در این ساختمان زندگی کنند که باید از میان آن ها افراد خاصی انتخاب شود. همچنین این برج جایگزین مناسبی برای سکونت همراه سلامتی و خدمات پرستاری و پزشکی فوق تخصصی خواهد بود. سالمندان ساکن این برج افرادی هستند که درآمد بالایی دارند و برای آنها هزینه های اعلام شده رقم چشمگیری نخواهد بود "
مهندسی به نام کیم، که دارای سهم کمتری در سهام Welltower است، می گوید: "مطالعات ما برای ساخت چنین برجی با پنت هاوس های مخصوص سالمندان بر اساس یک منحنی آماری بسیار علمی انجام شده است. این منحنی پس از ماه ها تحقیق توسط چند گروه به دست آمده و عرضه و تقاضا در منهتن و سایر شهرهای آمریکا به دقت بررسی شده است. در سمت تقاضا این دید بررسی شد که آیا ساکنان حاضر به پرداخت این نوع از قیمت هستند یا خیر؟ که در نهایت با درصد بالایی به نتیجه ی بله دست یافتیم.

 

پنت هاوس های سلامتی در اختیار سالمندان آمریکایی

 

Welltower، که مالکیت حدود 1500 املاک مسکونی و اداری و پزشکی را در سراسر ایالات متحده، انگلستان و کانادا دارا می باشد، قصد دارد با فعالیت در منهتن به بخشی از استراتژی خود در زمینه ی ساخت در بازارهایی با موانع بزرگ بپردازد.
 این شرکت برآورد کرده است که تنها 70 واحد در سراسر منهتن وجود دارد که برای افراد مبتلا به آلزایمر یا سایر انواع مشکلات سالمندی که نیاز به مراقبت تمام وقت دارند مناسب می باشد. بنابراین نیاز به برجی با پنت هاوس های سلامت برای سالمندان بسیار ضروری به نظر می رسد.

 

طراحی پنت هاوس، فروش پنت هاوس، اجاره پنت هاوس، خرید پنت هاوس

 

سرمایه گذاری مشترک برای ساخت پنت هاوس های برج منهتن

 

ساختمان لوکس برج ارشد منهتن در کنار موزه هنر مدرن این شهر ساخته خواهد شد و یکی از پنت هاوس های آن با بیش از 70 میلیون دلار در آخرین طبقه اش واقع شده است. مدیر پروژه می گوید، سرمایه گذاران حدود شش ماه به دنبال خرید یک زمین در منهتن بودند که شرایط خاصی داشته باشد.
 زمین مدنظر آن ها باید در مرکز شهر واقع می شد و کنار یک مرکز فرهنگی یا موزه ی خاص قرار می گرفت. همچنین آن ها زمینی می خواستند که از خیابان های اصلی دور باشد و آرامش مناسبی برای ساکنین داشته باشد.
این اشتیاق برای پیدا کردن یک زمین در این شهر باعث شد تا هرگز نا امید نشوند.
سرمایه گذاران پروژه معتقد بودند: ما می خواهیم سالمندان را از سایه ها بیرون ببریم. ما می خواهیم سالمندان بتوانند در قلب یک ساختمان معروف در مرکز شهر زندگی کنند و از دوران سالمندی خود لذت ببرند"
مدیر پروژه برج ارشد منهتن در مصاحبه ی دیگری اعلام کرد جزئیات خاصی برای امکانات به ویژه در پنت هاوس های این برج برنامه ریزی شده است، که هنوز در حال توسعه می باشد. او گفت که جامعه ی سالمندان آمریکایی به لحاظ تکنولوژیکی به «پزشکی مدرن» احتیاج دارد و باید در فضاهایی اقامت کند که سلامتی را برایش به ارمغان بیاورد.
ساکنین این برج به ویژه ساکنین پنت هاوس می توانند به طور شبانه روزی و آنلاین یا حضوری با پزشک مشورت کنند و تقریبا بدون نیاز به سفر در سراسر شهر خدمات پزشکی و پرستاری دریافت کنند. طبقه پایین این ساختمان شامل فضای خرده فروشی همچون سوپر مارکت و کتابفروشی و کافه و رستوران است که سرمایه گذاران امیدوارند جایی باشد تا ساکنین بتوانند با دیگران تعامل کنند و بر کیفیت زندگی اجتماعی خود بیافزایند.
لازم به ذکر است تخریب ساختمان قدیمی با نام TGI سال آینده آغاز خواهد شد.

 

سخن آخر در مورد پنت هاوس های سلامتی برای سالمندان آمریکایی

 

مدیر پروژه در مورد طرح کلی برج و پنت هاوس های آن معتقد است: "من فکر نمی کنم این برج یک طرح یکنواخت یا تکراری و خسته کننده همانند برج های دیگر داشته باشد." "من امیدوارم این برج و پنت هاوس های موجود در آن به الگوی مناسبی برای سایر برج ها و پنت هاوس های مخصوص سالمندان تبدیل شود."