طراحی پنت هاوس: ساختمانی مدرن و زیبا در قلب وین

وین شهری زیبا و کلاسیک است که به واسطه ی طراحی سنتی ساختمان های خود، به ویژه در بخش های قدیمی شهر بسیار معروف می باشد. با این حال اگر در خیابان های قدیمی و زیبای این شهر و در محله ی وایدن قدم بزنید، ممکن است از دیدن یک سفینه ی فضایی که بر روی سقف یکی از ساختمان های قدیمی شهر فرود آمده است، شگفت زده می شوید. این سفینه ی فضایی در واقع پنت هاوسی مدرن با طراحی عجیب است که به تازگی در این محله ساخته شده است.

این پنت هاوس توسط اِلکه میسل و به همراه همسرش رومان دلوگان و به منظور استفاده ی شخصی خود، طراحی شده شده است. طراحی پنت هاوس به واسطه ی استفاده ی هنرمندانه از خطوط و منحنی ها در کنار رنگ ها و مواد به کار برده شده در نمای بیرونی ساختمان، بسیار خاص است و در این منطقه ی کلاسیک و قدیمی وین توجه بسیار زیادی را به خود جلب می کند.


طراحی پنت هاوس
 

طراحی پنت هاوس وین: جسارت و نبوغ در طراحی

بازی با خطوط و منحنی ها در بخش پشتی و در بالای ساختمانی که پنت هاوس بر فراز آن ساخته شده است، به اوج می رسد. این بخش از پنت هاوس به پله های ورودی اصلی ساختمان منتهی می شود و شامل فضای ورودی خود پنت هاوس نیز می باشد. بدین شکل افرادی که تازه وارد ساختمان می شوند، خیلی سریع تحت تاثیر طراحی پنت هاوس قرار می گیرند. پس از ورود به پنت هاوس، شما با اتاق های معمولی و بخش بندی های رایج در طراحی پنت هاوس های سرتاسر دنیا مواجه نمی شوید، بلکه با انبوهی از فضاها که به شکل بردارهایی به سمت داخل و خارج از سفینه قرار گرفته اند، روبرو خواهید شد. عدم رعایت المان های رایج در طراحی پنت هاوس، سبب شده است تا این پنت هاوس به یک اثر هنری خاص تبدیل شود. طراحی پنت هاوس به شکل یک سفینه ی فضایی است و این امر در تقارن کامل با طراحی داخلی آن قرار دارد، چرا که با ورود به این پنت هاوس شما دائما در حال حرکت هستید و این یکی از معدود حس هایی است که با ورود به یک سفینه ی فضایی در شما ایجاد می شود.

در کنار استفاده هنرمندانه از منحنی ها و ایده های خلاقانه در طراحی پنت هاوس، نورپردازی و استفاده از رنگ ها نیز توانسته است به ایجاد یک شخصیت منحصر به فرد در طراحی این پنت هاوس بسیار کمک کند. شاید سبکی و راحتی المان های به کار برده شده در تزئین بخش های مختلف پنت هاوس در کنار ظاهر مدرن و رنگ بندی روشن آن ها، یکی از مهم ترین نکات رعایت شده در طراحی پنت هاوس یاد شده باشد که هارمونی بسیار خوبی را نیز با محیط پیرامون ایجاد کرده است.


طراحی پنت هاوس
 

به باور طراحان این پنت هاوس، بزرگترین چالش جامه عمل پوشاندن به فسفه ی معماری ای بوده است که همواره در کارهای خود رعایت کرده اند و به آن باور داشته اند. این امر به معنای طراحی و ساخت تمام جزئیاتی است که در طراحی این پنت هاوس به کار برده شده است. تمامی عناصر موجود در این خانه، اعم از دستگیره ی درب، کلیدهای چراغ ها و مبلمان، ساعت ها زمان را از این دو طراح گرفته است و به شکلی هنرمندانه و مخصوص طراحی شده اند. در کنار موارد فوق استفاده ی هنرمندانه از شیشه های خالص، کف های شیب دار و سقف هایی با چشم اندازه های مختلف، جلوه های بصری خاصی را در پنت هاوس به وجود آورده است و حتی سبب شده است تا بخش هایی از این پنت هاوس رویایی و زیبا به عنوان اتاق های مخفی شناخته شوند، چرا که دستیابی و دیدن آن ها در میان دنیای بزرگی از رنگ ها و شیشه ها کار دشواری است. هیچ گونه دیواری، به جز برای بخش های مرتبط با اتاق خواب ها، در طراحی پنت هاوس به چشم نمی خورد. بسیاری از مبلمان در داخل طراحی پنت هاوس کار گذاشته شده اند و المان های جدا از هم نیستند. این امر به منظور ایجاد پیوستگی و همچنین ایجاد حس زندگی در یک سفینه ی فضایی رعایت شده است.

در کنار طراحی هنرمندانه و زیبای فضای داخلی پنت هاوس، بنای ساختمان کلی نیز چالشی بزرگ برای طراحان و مهندسان بوده است. این پنت هاوس به عنوان بخشی اضافه در بالای یک ساختمان قدیمی بنا شده است. مهندسان از اسکلت فولادی سبک برای ساخت این بنا استفاده کرده اند. همچنین دیوارهای شیشه ای کشویی در بخش ناهارخوری و پذیرایی این پنت هاوس در نظر گرفته شده است که به استخر و فضای باز پنت هاوس باز می شود.

یکی از مهمترین پارامتر های در طراحی پنت هاوس، جسارت و استفاده از ایده های بدیع و خاص است؛ پارامتر هایی که در طراحی پنت هاوس وین به خوبی رعایت شده است. بازدید کنندگان و ساکنان این پنت هاوس، در بدو ورود به این پنت هاوس بدون شک تحت تاثیر محیط قرار می گیرند و هیجان آغاز یک سفر فضایی را احساس خواهند کرد. زندگی در این پنت هاوس توام با احساس راحتی فوق العاده، هیجان و به دور از احساس سکون روزمره خواهد بود.