طراحی پنت هاوس: زندگی ای لوکس در کنار دریا

پنت هاوس ها از جمله محبوب ترین انواع خانه ها در تمام جهان هستند و خریداران آن ها، که معمولا افرادی با درآمد های بالا و مشاغل کلیدی می باشند، استاندارد های خاصی را به هنگام سرمایه گذاری در پنت هاوس ها مد نظر دارند. فضایی لوکس و امن در کنار طراحی خاص از جمله استاندارد های رایج در طراحی پنت هاوس ها و ساخت آن ها می باشد اما مانند هر خانه ی دیگری، منظره ی یک پنت هاوس می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی ارزش آن داشته باشد. پنت هاوس هایی با منظره های زیبا و خاص، مانند پنت هاوس هایی که در کنار دریا ساخته می شوند و یا پنت هاوس هایی که دارای منظره ی بسیار زیبا و خاص هستند، مانند پنت هاوس هایی با منظره ی برج ایفل،  معمولا پرطرفدار هستند و از قیمت بالاتری نیز برخوردار می باشند. ما در اینجا طراحی خاص یک پنت هاوس لوکس در یک منطقه ی ساحلی و بسیار زیبا در استرالیا را بررسی خواهیم کرد.

این پنت هاوس ساحلی دارای دو طبقه و سه اتاق خواب بزرگ است و در سواحل باندی ساخته شده است.  این منطقه از استرالیا به منظور ایجاد هتل های لوکس، فضای مسکونی و همچنین تفریحی ساخته شده است و خرید پنت هاوس در این منطقه می تواند انتخاب مناسبی برای سرمایه گذاری طولانی مدت باشد.


طراحی پنت هاوس
 

طراحی پنت هاوس ساحلی: رویکرد کلی

معماران داخلی در طراحی پنت هاوس ساحلی توجه بسیار زیادی به راحتی فضا داشته اند. از آنجایی که این پنت هاوس در منطقه ی ساحلی باندی واقع شده است، فضایی راحت و ارامش بخش در کل منطقه حاکم است و به منظور رعایت توازن میان فضای بیرون و داخل پنت هاوس، ایجاد محیطی با این مشخصه ها اهمیت بسیار زیادی دارد. از سویی دیگر، در این منطقه از استرالیا شاهد تلفیق جذابی از فرهنگ شهر نشینی و روحیه ی ماجراجویانه و هیجان ناشی از سفر هستیم و همین امر در طراحی پنت هاوس ساحلی نیز توسط معماران داخلی به خوبی رعایت شده است. استفاده از رنگ های روشن در کنار عدم استفاده از تعداد بسیار زیادی مبلمان حس سبکی و زندگی در ارتفاع را به خوبی در طراحی پنت هاوس ایجاد می کند. این حس در کنار منظره ی روزانه از اقیانوس بیکران و آبی تکمیل می شود و طراحی پنت هاوس ساحلی را به یک نمونه ی خاص تبدیل کرده است.

مبلمان مورد استفاده در طراحی پنت هاوس ساحلی، مجموعه ای ممتاز از صندلی ها، لوازم تزئینی و آثار هنری هستند که از هنرمندان بومی، آثار کلاسیک بین المللی و حتی هنرمندان کمتر شناخته شده، خریداری شده اند و به شکل هنرمندانه ای در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. طراحان این پنت هاوس معتقد هستند که این مجموعه به دلیل استفاده صحیح از بهترین آثار هنری هنرمندان از مناطق مختلف جهان و عدم تمرکز بر روی محصولات یک کمپانی و یا شخص، به یک کلکسیون ارزشمند تبدیل شده است که حس ماجراجویی و سفر را در گوشه گوشه پنت هاوس به وجود می آورد. مجموعه ای از آثار با سبک های مختلف به درستی در کنار یکدیگر گردآوری شده اند و طراحی پنت هاوس ساحلی را بیش از پیش به یک ترکیب خاص و دلنشین تبدیل کرده اند.


طراحی پنت هاوس
 

در طراحی آشپزخانه، اتاق نشینمن و اتاق غذاخوری، آسایش و راحتی حرف اول را می زند. مبلمان این بخش با سبک شانگهای و توسط پاتریشیا اوکوئیلا طراحی شده اند. قسمت تکیه گاه این مبلمان به گونه ای طراحی شده است که امکان کج شدن و تنظیم این بخش برای راحتی فردی که بر روی آن ها می نشیند وجود دارد و یک کوسن برای راحتی بیشتر در قسمت کمر قرار می گیرد. استفاده از این صندلی ها در کنار میز هایی با شکل های خاص و همچنین آباژور موجود در اتاق، ترکیبی خاص و دلنشین است که حس آرامش را در فضای کلی پنت هاوس به وجود می آورد. هر کدام از المان های استفاده شده در طراحی پنت هاوس ساحلی خاص و دلنشین هستند و با وسواس و دقت بسیار زیاد انتخاب شده اند. هر کدام از این المان ها به تنهایی یک اثر هنری خاص هستند که در تعامل کامل با فضای اطراف، در کنار یک دیگر گردآوری شده اند. منظره ی فوق العاده و استفاده ی هنرمندانه از المان های تزئینی زندگی در پنت هاوس ساحلی را به یک تجربه ی آرامش بخش، خاص و هیجان انگیز تبدیل کرده است، خانه ای که هیچ گاه در آن احساس بی حوصلگی نخواهید داشت!