معرفی قسمت های داخلی پنت هاوس های لوکس

پنت هاوس های لوکس، محبوب ترین واحدهای مسکونی در سراسر جهان هستند. افراد زیادی تمایل دارند در یک پنت هاوس شیک و مجلل زندگی کنند. قطعاً زندگی در این نوع آپارتمان ها سبک خاصی از روزمرگی را ارائه می دهد. تصور کنید در یک آپارتمان بزرگ و زیبا با سقف بلند، تراس وسیع و نمای دل نشین به مرکز شهر قرار دارید؛ پنجره های پنت هاوس از سقف تا کف کشیده شده اند و شما به راحتی می توانید منظره بیرون را تماشا کنید.

مبلمان اتاق نشیمن به سبک مدرن و با بهترین رنگ ها چیده شده اند به طوری که می توانید بر روی آن ها نشسته و از نوشیدن یک فنجان چای یا قهوه لذت ببرید. پرتوهای نور خورشید که هنگام روز از پنجره ها وارد سالن اصلی و اتاق های پنت هاوس های لوکس می شوند، شگفتی خاص خود را دارند.

تزئین تمام قسمت های پنت هاوس های لوکس با وسایل و مبلمان زیبا، الهام بخش حس آرامش است. تمام سعی و تلاش طراحان دکوراسیون داخلی پنت هاوس ها بر این است که بهترین طرح ها را در تمام قسمت های داخلی این آپارتمان ها پیاده کنند. در ادامه این مطلب با دکوراسیون مهم ترین قسمت های پنت هاوس های لوکس آشنا خواهید شد.

 

اتاق نشیمن و سالن پذیرایی، اصلی ترین قسمت در پنت هاوس های لوکس

بزرگ ترین قسمت در یک پنت هاوس لوکس و مدرن را اتاق نشیمن و سالن پذیرایی به خود اختصاص می دهند. در این فضا معمولاً مهمان ها یا اعضای خانواده همه در کنار یکدیگر جمع می شوند. سالن نشیمن، خود می تواند شامل چند بخش مجزا باشد که هر قسمت با یک نوع مبلمان چیده شده است.

در پنت هاوس های لوکس، سالن پذیرایی یا اتاق نشیمن معمولاً با پنجره های بلند شیشه ای محصور می شود. برخی از این پنجره های به بالکن راه دارند و مهمانان می توانند در مراسم مهمانی یا شام، در بالکن از تماشا منظره شهر یا طبیعت آبی لذت ببرند.

اگر در پنت هاوس های لوکس، فضای مخصوص صرف شام وجود نداشته باشد، حتماً یک قسمت از سالن پذیرایی برای این کار در نظر گرفته شده است. میز ناهارخوری با تعداد زیادی صندلی و تزئینات مربوط به آن در این قسمت قرار می گیرد.

سالن پذیرایی یا اتاق نشیمن اصلی در پنت هاوس های لوکس از نظر معماری ساخت معمولاً به شکل مربعی، به شکل L یا مستطیل طراحی می شود.
 

قسمت های داخلی پنت هاوس های لوکس


اتاق نشیمن در طبقه دوم یا بالاتر، در پنت هاوس های لوکس

تقریباً تمام پنت هاوس های لوکس در چند طبقه ساخته می شوند. معمولاً طبقات بالاتر، فضای کمتر را در ساخت به خود اختصاص می دهند و اگر از نمای بیرون به آن ها نگاه کنید، چیزی شبیه به یک اتاق زیر شیروانی مشاهده می کنید.

طبیعتاً اگر از نمای داخلی، طبقات بالاتر پنت هاوس های لوکس را مشاهده کنید، متوجه سقف کوتاه و شیبدار آن می شوید. بهترین ایده برای چیدمان این قسمت ها، استفاده از مبلمان مدرن و کوتاه، میزهای کوتاه و یا کاناپه است.به نظر می رسد آویزان کردن یک لوستر بلند در طبقات بالایی پنت هاوس، کار عاقلانه ای نباشد!

 

تراس، بالکن، فضای سبز و باغ در پنت هاوس های لوکس

اگرچه تراس و بالکن جزو قسمت های داخلی پنت هاوس های لوکس نیستند اما در تمام این مدل آپارتمان ها وجود دارند. بسیاری از پنت هاوس ها دارای یک استخر روباز اختصاصی در تراس هستند. یک قسمت از تراس هم به قرار دادن مبلمان فضای آزاد اختصاص می یابد.

فضای سبز و باغ، هر دو در پنت هاوس های لوکس طراحی می شوند. برخی از بهترین پنت هاوس ها دارای باغ و محوطه سرسبز بر روی بام هستند. هرچه این امکانات، بیشتر و مجهزتر باشند، قیمت پنت هاوس هم بالاتر خواهد بود.

 

حمام و سرویس های بهداشتی در پنت هاوس های لوکس

حمام و سرویس های بهداشتی جزو لاینفک هر ساختمان هستند. در پنت هاوس های لوکس، تعداد بیشتری حمام و سرویس بهداشتی طراحی می شوند. در هر اتاق خواب معمولاً یک حمام و سرویس بهداشتی ساخته می شود؛ چیزی شبیه به یک واحد سوئیت مجهز.

معمولاً یک حمام و سرویس بهداشتی هم به طور مجزا برای هر طبقه قرار داده می شود. در برخی از پنت هاوس های لوکس و مجلل، یک سرویس بهداشتی مخصوص مهمانان در اتاق رختکن طراحی می شود.


قسمت های داخلی پنت هاوس های لوکس


آشپزخانه در پنت هاوس های لوکس

زیباترین نمای داخلی را می توانید در آشپزخانه های پنت هاوس های لوکس مشاهده کنید. انواع دکوراسیون اُپن آشپزخانه با تجهیزات و لوازم مورد نیاز، صندلی های مدرن و به ویژه نورپردازی های خیره کننده، در آشپزخانه این واحدهای لوکس اجرا می شوند. در برخی از این واحدهای مدرن، یک آشپزخانه کوچک در فضای بیرون و در تراس ساخته می شود که معمولاً برای باربیکیو و تهیه غذاهای کبابی کاربرد دارد.

 

اتاق خواب در پنت هاوس های لوکس

اتاق خواب، دلنشین ترین منظره را از نظر دکوراسیون داخلی پنت هاوس های لوکس دارد. تخت خواب، میز و آینه، آباژور، لوستر و پنجره هایی که به تراس راه دارند، همه از جلوه های اتاق خواب پنت هاوس می باشند. دکوراسیون اتاق خواب در پنت هاوس می تواند با هر نوع سلیقه، انتخاب و چیده شود. طیف رنگ های آبی، کرمی، قهوه ای روشن، سبز روشن، خاکستری یا نقره ای معمولاً محبوب ترین رنگ ها هستند.