پنت هاوس Holon / گروه طراحان OMY

سال طراحی: 2015 
    محل: هولون
    طراحان: مایا شلف، افری دنون
    مساحت: 155متر مربع
    سازندگان
    Caesarstone، TWO M، HAIM EVGI، Escenium HAUS، CARMEL FLOOR، GOLMAT

 

شرح ارائه شده توسط معماران پنت هاوس Holon

 

این پنت هاوس 155 متر مربع مساحت دارد. اگرچه نسبت به سایر پنت هاوس ها بسیار کوچک است اما چالش های ظریفی در داخل آن وجود دارد که برای هر طراحی یک میدان مبارزه محسوب می شود. 
وقتی اولین بار فضای بزرگ این پنت هاوس را دیدیم، نمی توانستیم ارتفاع بلند سقف ها، میزان نوری که به محیط داخلی وارد می شد و دید و منظره ی باور نکردنی آن را نادیده بگیریم. بنابراین یکی از چالش هایمان فضای روبروی این پنت هاوس بود که باید به خوبی از آن استفاده می کردیم. چون حجم زیادی از نور را برایمان به ارمغان می آورد.
بنابر تصمیمی که گرفتیم، بهترین راه برای مقابله با یک فضای کلیشه ای و خسته کننده، تمرکز بر چند عنصر طراحی داخلی بود تا متناسب با کلیت فضای این پنت هاوس زیبا باشد و جلوه ای خالص و خاص به آن ببخشد. ما یک مفهوم طراحی مینیمالیستی را انتخاب کردیم تا این مفهوم، ایده ی اصلی و کانونی آن باشد. سپس به جزئیات در حد اعتدال پر و بال دادیم و بر روی اتصالات و نکات اجرایی تمرکز کردیم.

 

طراحی پنت هاوس، فروش پنت هاوس، اجاره پنت هاوس، خرید پنت هاوس

 

مصالح استفاده شده در پنت هاوس Holon

 

سرامیک استفاده شده در کف این پنت هاوس بزرگ و شبیه سیمان یک تکه ولی صاف و صیقلی است که سطح وسیعی برای چیدمان مبلمان روی آن را ارائه می دهد و کارفرما می تواند در هر جهتی که خواست مبلمان را بچرخاند. مبلمان و وسایل روشنایی در کنار آشپزخانه سفید عمدا به رنگ سیاه در نظر گرفته شده است تا یک تضاد رنگی بی نظیر را ایجاد می کند.
چشم بیننده با دیدن این تضاد حس بهتری از فضا را درک خواهد کرد.

 

کیفیت فضای زندگی در پنت هاوس Holon

 

در این پروژه فضای زندگی با چند مبلمان خاص از حالت یکنواخت خارج می شود. نیمکت مخمل سبز نعناعی، یک فرش جمع آوری شده از یک مجموعه ی خصوصی فرش های آنتیک و یک میز سفارشی جلومبلی و یک میز قهوه متناسب با اندازه و محیط اتاق نشیمن در این پروژه از نقاط عطف محیط محسوب می شوند. نقاطی که می توانند خاطرات خوب و فراموش نشدنی برای ساکنین رقم بزنند و فعالیت های روزمره را سامان ببخشند. 
اتاق نشیمن به عنوان قلب پنت هاوس مذکور و مرکز سرگرمی خانواده با پروفیل های فلزی رنگی و شبکه آلومینیومی بسیار زیبا پوشانده شد. تا فضا به لحاظ کیفی حس و حال صنعتی و قابل دسترسی داشته باشد اما در عین حال ساده و بی آلایش و خودمانی به نظر برسد.

 

وسایل روشنایی در پنت هاوس Holon

 

وسایل روشنایی در اتاق ناهارخوری از سیمهای فلزی نازک ساخته شده است و با این شیوه لوسترها و چراغ ها مانع دید به سمت فضای بیرون نمی شوند. بلکه در سبکترین حالت بصری از سقف آویزان شده و به محیط روشنایی می بخشند.
خانواده پنج نفره ای که قرار بود در اینجا زندگی کنند دوست داشتند فضاها به گونه ای طراحی شود که در کنار یکدیگر سرگرم باشند. بنابراین ما یک میز ناهار خوری بزرگ را برای فضای پشت مبلمان نشیمن انتخاب کردیم تا خانواده بتوانند فعالیت های جمعی را در این بخش از محیط نیز انجام دهند.
آشپزخانه فضای بسیار خوبی از کابینت ها برای ذخیره سازی مواد غذایی و ظروف دارد. ما موفق شدیم یک فضای سازمان یافته را در داخل یک محیط حداقل ایجاد نماییم و به خوبی محیط را برنامه ریزی کنیم.
 ویژگی های خاصی را نیز در اتاق خواب والدین فراهم نمودیم. یک گاوصندوق، ساخته شده از پروفیل های نازک فلزی و شیشه های صنعتی نشکن و ضد گلوله، به زیبایی در محیط اتاق خواب قرار گرفت و مطابق با سلیقه ی کارفرما ساخته شد.

 

سایر ویژگی های پنت هاوس Holon

 

ما از چارچوب فلزی رنگی بزرگ در دیوار مقابل فضای باز استفاده کردیم. پروفیل فلزی یک ماده ی منحصر به فرد و مستحکم است که معمولا به نظر می رسد سرد و صنعتی است، اما با رنگ مناسب و مواد دیگر، می تواند به چیزی جدید و هیجان انگیز تبدیل شود.
همچنین با استفاده از یک چارچوب فلزی، توانستیم این پنت هاوس را با کمدها و کابینت هایی در مقیاس بسیار بزرگ بسازیم. طراحی بی نظیر و ظریف، زیبایی آپارتمان را افزایش می دهد و در عین حال احساس یک خانه را حفظ می کند.

 

طراحی پنت هاوس، فروش پنت هاوس، اجاره پنت هاوس، خرید پنت هاوس