با خصوصیات پنت هاوس بیشتر آشنا شویم!

تعریف و خصوصیات پنت هاوس در منابع مختلف

 

به طور کلی اگر بخواهیم به تعریف و خصوصیات پنت هاوس بپردازیم می توان گفت به انتهایی ترین طبقه موجود در یک ساختمان برجی شکل یا آسمان خراش بلند و مجلل، پنت هاوس گفته می شود. از خصوصیات پنت هاوس می توان به اختصاصی بودن آن اشاره کرد که ساخت آن را منحصر به فرد برای شخص یا اعضای یک خانواده در نظر می گیرد.
 همچنین ساکنین پنت هاوس ها افراد ویژه ای هستند که برای اقامت در واحدی با امکانات بی نظیر و دید مناسب هزینه های زیادی را متقبل می شوند. از خصوصیات پنت هاوس که منجر به تعریف آن می شود می توان به تراس های وسیع با عرض زیاد و بزرگ و همچنین تلفیق فضای سرپوشیده و روباز، استخر و سونا و جکوزی اختصاصی اشاره نمود. نورپردازی پنت هاوس ها نیز با واحدهای آپارتمانی معمولی متفاوت است و از دستورات خاصی پیروی می کند.
اما در منابع فارسی همچون لغت نامه دهخدا، تعریف خصوصیات پنت هاوس را معادل یک آپارتمان لوکس و مجلل در آخرین طبقه یک برج می داند و این نکته را ذکر می کند که معمولا مساحت پنت هاوس کمتر از طبقات زیرین است و در نتیجه دارای تراس هایی به صورت حیاط در دور تا دور می باشد. به این نوع واحدها باغ در بنا نیز گفته می شود چون فضای دور تا دور آن فراتر از یک تراس ساده است و به نوعی باغ محسوب می شود.

 

طراحی پنت هاوس، فروش پنت هاوس، اجاره پنت هاوس، خرید پنت هاوس

 

تاریخچه خصوصیات پنت هاوس

 

در این بخش جالب است ابتدا کمی درباره تعریف پایه ای پنت هاوس بدانید! این کلمه در ترجمه تحت اللفظی به معنای خانه ی نقاش می باشد و به چند قرن قبل اشاره می کند که در کشورهای اروپایی هنرمندان نقاش مجبور بودند آخرین طبقه از آپارتمان ها و همچنین اتاق های بدون امکانات زیر شیروانی را اجاره کنند تا از دید و منظره ی مناسب آن به شهر و طبیعت برای خلق آثار هنری شان بهره ببرند.
از این رو در آن زمان امکانات رفاهی سطح بالا، امکانات بهداشتی و سرویس های متعدد، آسانسور و تاسیسات لوکس مانند آب سرد و گرم و تهویه در خصوصیات پنت هاوس ها وجود نداشته و هنرمندان مجبور بودند برای رسیدن به محل اقامتشان تعداد زیادی پله را بالا روند.
همچنین در آن زمان قیمت پنت هاوس ها از سایر واحدها کمتر بوده و بیشتر مردم علاقه ای به اقامت در آن نداشتند.
اما چند سالی که گذشت به علت رشد و پیشرفت تکنولوژی و صنعت تجهیزات ساختمانی، لوکس بودن و بهره گیری از امکانات رفاهی بی نظیر، دید و منظره عالی به خصوصیات پنت هاوس تبدیل شده است و مشتریان این بناها بر خلاف گذشته ی نه چندان دور افراد متمول جامعه شده اند.

 

ویژگی های الزامی پنت هاوس

 

به صورت عمومی از خصوصیات پنت هاوس می توان به شیک بودن آن اشاره نمود به طوری که با طراحی بسیار متفاوت و لوکس نسبت به سایر طبقات طراحی و اجرا شده باشد. همچنین امروزه داشتن استخر روی بام یا داخل تراس، سونای خشک یا بخار و یا هردو، جکوزی از خصوصیات پنت هاوس ها به شمار می رود. 
امکاناتی همچون آسانسور اختصاصی حمل ماشین که خودرو را تا داخل واحد حمل می کند جزئی از دسته ی خصوصیات پنت هاوس های بسیار لوکس محسوب می شود. اکثر پنت هاوس ها آسانسور نفربر اختصاصی دارند که از پارکینگ و لابی به صورت مستقیم و بدون اتلاف وقت تا درب واحد حرکت می کند.

 

طراحی پنت هاوس، فروش پنت هاوس، اجاره پنت هاوس، خرید پنت هاوس

 

سایر ویژگی ها و خصوصیات پنت هاوس

 

از سایر خصوصیات پنت هاوس می توان داشتن دستگیره ها و شیرآلات آب طلا را اضافه نمود. همچنین داشتن سیستم سرمایشی و گرمایشی نوین که از کف یا از دریچه های تعبیه شده در سقف منتشر می شود یکی از خصوصیات پنت هاوس های امروزی است. در بعضی از پنت هاوس های اروپایی و آمریکایی مبدل برق انرژی خورشیدی به صورت پنل های خورشیدی یا سلول های فتوولتاییک بر روی سقف پنت هاوس نه تنها از خصوصیات آن محسوب می شود بلکه یکی از نکات مثبت و مهم در خرید و فروش می باشد.
وجود آشپزخانه مبله یکی از الزامات در خصوصیات پنت هاوس است و حضور سیستم ضد حریق (دیتکتور و اسپرینکلر) نیز طبق قوانین آتش نشانی برای ساختمان های بلندمرتبه که در سازمان نظام مهندسی و مرکز مقررات ملی تنظیم و تدوین شده است الزامی می باشد.
از سوی دیگر حضور سیستم صوتی، زمین ورزشی و زمین گلف از سایر خصوصیات پنت هاوس در واحدهای لوکس می باشد و الزامی نیست.

 

نکات مهم در بررسی خصوصیات پنت هاوس

 

مساحت چه تاثیری در تبیین خصوصیات پنت هاوس دارد؟ بهتر است ابتدا به این سوال پاسخ دهیم. به طور کلی و طبق اکثر منابع پیرامون مساحت پنت هاوس، این واحدها باید حداقل چهارصد الی چهارصد و پنجاه متر وسعت داشته باشند. 
 معمولا پنت هاوس با مساحت بیش از 1700 متر وجود ندارد و از این رو دسته بندی خصوصیات پنت هاوس از نقطه نظر مساحت 400-1700 متر می باشد. بنابراین واحدهای زیر چهارصد متر نمی توانند در دسته بندی انواع پنت هاوس قرار گیرند حتی اگر اکثر خصوصیات پنت هاوس را داشته باشند.

نمایش گالری

فایل

با خصوصیات پنت هاوس بیشتر آشنا شویم!

فایل

با خصوصیات پنت هاوس بیشتر آشنا شویم!

فایل

با خصوصیات پنت هاوس بیشتر آشنا شویم!

فایل

با خصوصیات پنت هاوس بیشتر آشنا شویم!

فایل

با خصوصیات پنت هاوس بیشتر آشنا شویم!

فایل

با خصوصیات پنت هاوس بیشتر آشنا شویم!

فایل

با خصوصیات پنت هاوس بیشتر آشنا شویم!