طراحی پنت هاوس: نقش مبلمان در طراحی داخلی پنت هاوس

در بازار مسکن، پنت هاوس ها جایگاه ویژه ای دارند. خرید پنت هاوس، که نمادی از سبک زندگی لوکس است، یک سرمایه گذاری مطمئن در سرتاسر دنیا به شمار می رود. در طراحی پنت هاوس نکات بسیار مهمی باید در نظر گرفته شوند؛ معماری این دسته از املاک خاص است، مساحت آن ها بسیار زیاد است و معمولا دارای دو یا سه تراس بزرگ با منظره ی فوق العاده هستند. در کنار نکات فوق، طراحی داخلی پنت هاوس نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ایجاد فضایی آرام و متناسب با سلیقه ی ساکنان یک پنت هاوس، در حالی که در تناسب کامل با طراحی کلی فضا و همچنین دید هر قسمت از ملک باشد، فرایند چالش برانگیز و در عین حال مهمی است که بسیار مورد توجه خریداران پنت هاوس قرار می گیرد. در زمینه ی طراحی داخلی پنت هاوس، مبلمان می توانند نقش بسیار کلیدی ای را بازی کنند. برای انتخاب و چیدمان مناسب مبلمان در یک فضا به دانش و تجربه ی بسیار زیادی لازم است اما داشتن اطلاعات پایه در این زمینه می تواند به شما و طراحان داخلی پنت هاوس مورد علاقتان کمک کند تا سریع تر به نتیجه ی مطلوب دست پیدا کنید.


طراحی پنت هاوس
 

کاربرد مبلمان در طراحی پنت هاوس

مبلمان معمولا در کارخانه ها و یا به صورت هنر دستی ساخته می شوند. برای ساخت هر تکه از مبلمان به کارایی آن ها فکر شده و بر اساس آن طرحی هنرمندانه در نظر گرفته می شود. انتخاب این قطعات نیز بر اساس کاربرد آن ها در بخش های مختلف خانه باید انجام پذیرد. به عنوان مثال از مبل های راحت برای بخش نشیمن پنت هاوس و یا در گوشه ی کتابخانه می توان استفاده کرد. مبلمانی که جنبه ی هنری داشته باشند را می توان در بخش پذیرایی پنت هاوس و یا حتی در گوشه ای از پنت هاوس برای تزئین و هدایت توجه بیننده به هنر خاص آنها، قرار داد.  نقش مبلمان زمانی اهمیت پیدا می کند که با ورود آن ها به هر فضایی، کاربرد آن ها نیز به آن فضا اضافه می شود. این بدان معناست که شکل مبلمان می توانند در خصوص هدف طراحی هر فضا اطلاعاتی را در اختیار مخاطب قرار دهند و به همین منظور باید در انتخاب مبلمان برای بخش های مختلف طراحی پنت هاوس دقت شود.


طراحی پنت هاوس
 

انتخاب مبلمان با توجه به فضای موجود در طراحی پنت هاوس

در خانه های معمولی، به طور معمول اندازه ی مبلمان یک فاکتور مهم در خرید آن ها به حساب می آید. این درحالی است که پنت هاوس ها به دلیل فضای بسیار بزرگ خود، این محدودیت را ندارند اما در عین حال طراحان باید در خصوص فضایی که می خواهند به هر وسیله اختصاص بدهند، دید دقیق و روشنی داشته باشند. انتخاب مبلمان و محل قرار گیری آن ها در طراحی پنت هاوس باید به گونه ای باشد که فضای مناسبی را در اختیار ساکنین پنت هاوس قرار دهد و در عین حال مبلمان نیز بتوانند بیشتری کاربرد خود را در طول روز داشته باشند.  مبلمان باید به گونه ای چیده شوند که امکان حرکت برای افراد آسان باشد. مبلمان مهمترین المان در طراحی داخلی یک فضا هستند و این نکته به هنگام تعیین محل قرار گیری آن ها باید مورد توجه قرار گیرد. این بدان معناست که نحوه ی چیدمان مبلمان می تواند تاثیر مستقیم بر روی روحیات ساکنین هر فضایی داشته باشد. در این راستا، اندازه ی مبلمان، رنگ آن ها و سبکشان می توانند از جمله  نکات ریز اما بسیار مهمی باشد که به هنگام خرید مبلمان و قرار دادن آن ها در کنار یکدیگر بهتر است رعایت شود. به عنوان مثال، قرار دادن مبلمانی با طرح های مختلف و با ارتفاع های مختلف در کنار یکدیگر و در فضایی با رنگ پس زمینه ی تیره، می تواند به شلوغی فضا و آشفتگی آن دامن بزند و فضای کلی را کوچک و گرفته نشان دهد.

در انتخاب و خرید مبلمان یک پنت هاوس باید به نکات بسیار زیادی توجه شود. کاربرد هر کدام از مبلمان در بخش های مختلف خانه، مطابقت آن ها با سبک کلی فضا و سلیقه ی ساکنان پنت هاوس و همچنین مطابقت آن ها با ارزش های فرهنگی و خانوادگی ساکنان پنت هاوس از جمله نکاتی هستند که با رعایت آن ها، می توان فضایی منحصر به فرد و خاص را در پنت هاوس به وجود آورد.