ساختمان چند طبقه باشد پنت هاوس محسوب می شود؟

پنت هاوس ها مدرن ترین خانه هایی هستند که ساخته شده اند. در گذشته بالاترین طبقه ی ساختمان ارزان ترین واحد آن بود؛ اما کم کم ورق برگشت و این واحد تبدیل به واحدی مستقل با امکانات رفاهی کامل نظیر دید 180 درجه، آسانسور  اختصاصی، روف گاردن و... شد. پنت هاوس ها در بالای ساختمان های بلندی مثل برج های مسکونی و هتل ها و ساختمان های مجلل مسکونی ساخته می شوند و معمولاً لوکس ترین واحد ساختمان هستند. برج سازان اوج هنر خود را در واحد پنت هاوس به نمایش می گذارند. اما آیا اینکه ساختمان چند طبقه باشد اهمیت دارد؟ پنت هاوس ها در کدام طبقات ساختمان قرار می گیرند؟ چرا معمولاً پنت هاوس ها در آخرین طبقه ساخته می شوند؟


پنت هاوس های آخرین طبقه

 

پنت هاوس

اکثر پنت هاوس ها در آخرین طبقه ساخته می شوند اما این امر مطلق نیست. یکی از عواملی که باعث می شود پنت هاوس در بالای ساختمان ها بنا شود، نمایی است که در معرض دید ساکنین قرار می گیرد. همچنین افراد معتقدند در ارتفاعات بالاتر خبری از دود و آلودگی و سر و صدای کلان شهرها نیست و آرامش برقرار است. با توجه به این دیدگاه ها لازم است پنت هاوس ها در ارتفاع کافی ساخته شوند تا از این امکانات برخوردار باشند. معمولاً سازندگان در برج ها اقدام به ساختن پنت هاوس می کنند و در آپارتمان هایی با تعداد کم تر از 7 الی 10 طبقه ساخت پنت هاوس بی معنی می شود. یک واحد مناسب باید به گونه ای باشد که ارتفاعی بالاتر یا هم سطح ساختمان های همسایه داشته باشد. معمولاً تراس ها و عرشه های پنت هاوس ها محل تفریح و استراحت ساکنین است؛ لذا اشراف همسایه ها چندان جالب نیست.


پنت هاوس های طبقه ی وسط

 

پنت هاوس

اما پنت هاوس ها لزوماً در بالاترین طبقه ی برج ها قرار نمی گیرند و چه بسا ساختمان هایی که با سلیقه و ظرافت تمام ساخته شده اند و پنت هاوس ها در میانه ی آن ها جای گرفته است. معمولاً عرشه ی این دسته از پنت هاوس ها کوچک تر از واحدهایی است که در آخرین طبقه ساخته می شوند و بیشتر دارای تراس هستند. نکته ی دیگر این که پنت هاوس های طبقات وسطی بیشتر در برج های دارای 20 طبقه به بالا ساخته می شوند تا ارتفاع لازم برای داشتن ویو و امکانات پنت هاوس برای واحد مربوط فراهم شود. پنت هاوس های طبقه ی وسط نمای چشم گیری برای برج ها ایجاد می کنند.


آیا تعداد طبقات ساختمان در خرید پنت هاوس مهم است؟


     این نظر شخصی خریدار یا مستأجر است که آیا ارتفاعی که در آن سکونت می کند برایش اهمیت دارد یا خیر. پنت هاوس هایی که در برج ها ساخته می شوند واحدی مستقل هستند و ممکن است امکانات آن ها مانند آسانسور حمل ماشین برایشان فراهم باشد. مسلماً شما به عنوان یک خریدار پنت هاوس قبل از مراجعه به یک مشاور املاک اطلاعات دقیقی از ویژگی های پنت هاوس مطلوب خود دارید و با ارائه ی این ویژگی ها می توانید راحت تر و سریع تر واحد مورد نظر خود را پیدا کنید. تعداد طبقات ساختمان نیز از ویژگی هایی است که باید اعلام کنید. می توانید به همراه مشاور خود به پنت هاوس های مختلف در ساختمان هایی با تعداد طبقات متفاوت مراجعه کنید، هر کدام را بررسی کرده و به نتیجه ی مطلوب خود برای انتخاب پنت هاوس برسید.


    ما مفتخریم که اعلام کنیم که گروه مشاوره ی املاک ما با کادری خبره و کارآمد آماده ی ارائه ی خدمت به شما عزیزان است. مشاورین ما می توانند پنت هاوس هایی در ارتفاعات مختلف به شما معرفی کرده و ویژگی های هرکدام را با جزئیات برای شما بیان کنند و به شما برای انتخاب صحیح و پیدا کردن پنت هاوس مطلوبتان کمک کنند؛ ضمن این که مشاورین تمام وقت آماده ی پاسخگویی به سوالات و راهنمایی شما در زمینه های مختلف هستند.

 

نمایش گالری

فایل

ساختمان چند طبقه باشد پنت هاوس محسوب می شود؟

فایل

ساختمان چند طبقه باشد پنت هاوس محسوب می شود؟

فایل

ساختمان چند طبقه باشد پنت هاوس محسوب می شود؟