انواع پنت هاوس را بهتر بشناسیم!

پنت هاوس ها به چندین دسته تقسیم می شوند. به طور کلی دسته بندی انواع پنت هاوس به صورت مستقیم بر روی قیمت کلی آن ها اثر می گذارد و خرید و فروششان را تحت تاثیر قرار می دهد. به همان نسبت دسته بندی انواع پنت هاوس باعث می شود بعضی از این واحدها مشتریان خاص خودشان را داشته باشند چون از سطح عمومی فراتر هستند و سلیقه های خاصی را راضی نگاه می دارند.
 اگر قصد خرید یا فروش پنت هاوس و حتی رهن و اجاره آن را دارید بهتر است درباره انواع پنت هاوس بیشتر بدانید و نوع مورد علاقه ی خود را که با نیازها و انتظاراتتان همخوانی دارد پیدا کنید. در ادامه انواع پنت هاوس را مرور کرده و پیرامون آن صحبت می کنیم تا در فرآیند معاملات پنت هاوس راحت تر و هوشمندانه تر عمل کنید.

 

طراحی پنت هاوس، فروش پنت هاوس، اجاره پنت هاوس، خرید پنت هاوس

 

 

انواع پنت هاوس از نظر مساحت

 

شاید در نظر عوام پنت هاوس یک واحد بسیار بزرگ با مساحت زیاد باشد. اگر چه این تفکر غلط نیست اما از نظر معماران، کارفرمایان و مشتریان پنت هاوس، مساحت این نوع ابنیه تاثیر زیادی در انتخاب مشتری و خدمات جانبی واحد دارد. مساحت پنت هاوس از چهارصد متر شروع می شود و رفته رفته افزایش می یابد. بنابراین واحدهای زیر چهارصد متر به ندرت پنت هاوس محسوب می شوند و شاید در دسته بندی پنت هاوس های کوچک قرار گیرند. انواع پنت هاوس از نظر مساحت بر روی تعداد اتاق ها و تعداد آشپزخانه ها، مساحت تراس، تعداد سرویس های بهداشتی مهمان و تعداد حمام های خصوصی اثر می گذارد. 
همچنین پنت هاوس های بزرگ تر، فضاهای همچون اتاق مطالعه، کتابخانه، اتاق کار و سوییت های مستقل را در خود جای می دهند. از سوی دیگر انواع پنت هاوس با در نظر گرفتن مساحت می تواند در یک یا چند طبقه تقسیم شود که در مورد بعدی به آن می پردازیم.

 

انواع پنت هاوس از نظر طبقات

 

هرچه پنت هاوس ها بزرگتر می شوند مساحت آن ها نیز بیشتر می شود و به علت محدودیت زمین های شهری امکان گسترش افقی آن ها کم تر شده و در طبقات تقسیم می گردند. به طور کلی پنت هاوس های دوبلکس و تریپلکس لوکس تر هستند و میان مشتریان از محبوبیت بیشتری برخوردارند اما به همان نسبت گران تر هستند. در طراحی این نوع پنت هاوس ها به راحتی می توان عرصه ی فضاهای خصوصی، نیمه خوصی و نیمه عمومی را تفکیک کرد و هر فضا بدون تداخل عملکردی با دیگر فضاها به حیات خود ادامه می دهد. از این رو مشتریان بیشتری این نوع پنت هاوس را می پسندند و مایل به خرید یا اجاره ان می باشند.
ناگفته نماند در صورتی که طراح، حرفه ای و با تجربه باشد می تواند انواع پنت هاوس یک طبقه را نیز به تفکیک عرصه های سکونت تقسیم بندی نماید.

 

طراحی پنت هاوس، فروش پنت هاوس، اجاره پنت هاوس، خرید پنت هاوس

 


انواع پنت هاوس از نظر امکانات

 

امکانات یکی از مسائل مهم در دسته بندی انواع پنت هاوس است. اصولا هرچه امکانات یک پنت هاوس بالاتر باشد در معاملات خرید و فروش و رهن و اجاره محبوب تر است. بنابراین در دسته بندی انواع پنت هاوس از نظر امکانات، چهار دسته ی امکانات ویژه، امکانات عالی، امکانات خوب و امکانات متوسط را داریم. 
امکانات ویژه شامل سیستم هوشمند کنترل نور، دما، صوت و تهویه مطبوع است. همچنین داشتن سالن سینمای خصوصی و سالن بیلیارد در داخل پنت هاوس و وجود استخر روباز در تراس جزئی از امکانات ویژه محسوب می شود. هرچه امکانات یک پنت هاوس بالاتر باشد، قیمت تمام شده آن گران تر است و مشتریان متقاضی خرید یا اجاره، موشکافانه تر نسبت به بررسی پنت هاوس خواهند پرداخت. در این مواقع معمولا چندین کارشناس برای بررسی های فنی از ملک بازدید می کنند.


انواع پنت هاوس از نظر دید و منظره

 

جالب است بدانید انواع پنت هاوس از نظر دید و منظره هم وجود دارد. گاهی طبقات آخر به دو واحد مجزای پنت هاوس تقسیم می شود که هر کدام دیدی از سه جهت دارند. بنابراین این نوع پنت هاوس ها با نوعی که از چهار طرف دید به محیط اطراف دارد متفاوت هستند. 
همچنین حضور ساختمان های بلند در فاصله کم از پنت هاوس، نکته ی منفی در تقسیم بندی انواع پنت هاوس از نظر دید و منظره است و فروش آن را برای مالک سخت تر و طولانی تر می کند. 
دید به دریا یا دریاچه، جنگل یا پارک جنگلی و کوه و فضاهای طبیعی بسیار مهم است و این نوع پنت هاوس ها در بالاترین دسته بندی انواع پنت هاوس از نظر دید و منظره قرار می گیرند.

 

انواع پنت هاوس از نظر خدمات مشاع

 

شاید فکر کنید پنت هاوس یک واحد مجزاست که هیچ ارتباطی با فضاهای عمومی ندارد و هر آن چه نیاز باشد را خود به تنهایی تامین می کند. این تفکر، صحیح نیست و لازم به ذکر است علی رغم حضور اکثر امکانات در پنت هاوس ها، ارتباط آن ها را با فضاهای مشاع نمی توان نادیده گرفت و هنگام دسته بندی انواع پنت هاوس از نظر خدمات مشاع بخش مهمی از این جدول به امکانات، پاکیزگی، طراحی و کیفیت ساخت مشاعات بستگی دارد.

نمایش گالری

فایل

انواع پنت هاوس را بهتر بشناسیم!

فایل

انواع پنت هاوس را بهتر بشناسیم!

فایل

انواع پنت هاوس را بهتر بشناسیم!

فایل

انواع پنت هاوس را بهتر بشناسیم!

فایل

انواع پنت هاوس را بهتر بشناسیم!

فایل

انواع پنت هاوس را بهتر بشناسیم!