هر آنچه باید درباره اجاره پنت هاوس بدانید!

اجاره پنت هاوس های لاکچری و خاص این روزها بسیار متداول است. زیرا علاوه بر بحث خرید و فروش، رهن و اجاره در شمال تهران و در واحدهایی لوکس و سوپرلوکس برای بعضی از افراد بسیار مهم و ارزشمند است. 
خیلی ها به دلیل موقعیت کاری، اجتماعی و غیره مایل هستند مدتی را در پنت هاوس زندگی کنند و از سوی دیگر نمی خواهند سرمایه ی خود را برای خرید ملک چند میلیاردی دچار رکود کنند. این افراد معمولا درآمدهای بسیار بالایی دارند و ترجیح می دهند به جای خرید یک ملک گران قیمت چندین میلیاردی، آن را اجاره کنند. از این رو برای اجاره پنت هاوس به مشاورین املاک و سایت های اجاره پنت هاوس اقدام می کنند.
مشتریان اجاره پنت هاوس خواهان واحدهای لوکس با امکانات خاص و فراوان هستند. این اشخاص معمولا بازیگران و خواننده های معروف، تاجران و تولیدکنندگان، جراحان و پزشک ها، فوتبالیست ها و غیره می باشند که سطح درآمد آن ها بسیار بیشتر از عموم مردم است. این روزها مشتری های زیادی خواهان اقامت در واحدهای لوکس و سوپرلوکس پایتخت به صورت اجاره پنت هاوس می باشند. از این رو در ادامه بیشتر پیرامون راه و روش اجاره پنت هاوس در تهران صحبت خواهیم کرد.

اجاره پنت هاوس

 

راه و روش اجاره پنت هاوس در تهران


برای اجاره پنت هاوس به چند صورت عمل می شود که تقریبا توافقی و وابسته به شرایط است. راه اول دریافت اجاره به صورت رهن و مابقی اجاره به صورت ماهیانه است. این روش متداول ترین روش در زمینه اجاره پنت هاوس می باشد. راه دوم دریافت اجاره به صورت روزانه است که در زمینه پنت هاوس های بسیار ویژه و دارای امکانات فرای تصور این گونه عمل می شود. راه سوم نیز به صورت رهن کامل است که کمتر اتفاق می افتد اما بعضی از مالکین این راه را انتخاب می کنند.


مناطق قرارگیری پنت هاوس های لوکس و سوپر لوکس در تهران


 پنت هاوس ها معمولا در مناطقی همچون زعفرانیه، اقدسیه، الهیه، اوین، باغ فردوس، تجریش، دارآباد، درکه، دربند، زعفرانیه، فرمانیه، فرشته، قیطریه، کامرانیه، محمودیه، ولنجک و نیاوران، جردن و غیره ساخته می شوند. این مناطق از نظر توپوگرافی در ارتفاع بالاتری نسبت به سایر مناطق تهران قرار گرفته اند و از این رو دید کامل تری به شهر و فضای کلی آن دارند. همچنین آب و هوای آن ها نسبت به نقاط مرکزی شهر بهتر است و این نکته یکی از مهم ترین دلایل پرطرفدار بودن پنت هاوس ها است.


دلیل عمده محبوبیت پنت هاوس و اجاره پنت هاوس


بسیاری از کارشناسان حوزه ی مسکن معتقدند تعداد پنت هاوس ها در تهران محدود است و اگر شخصی پنت هاوس خود را برای فروش قرار دهد به سختی می تواند پنت هاوس دیگری بخرد. به همین دلیل واحدهای پنت هاوس همچون کالایی لوکس مشتریان خاص خود را دارند و در خیلی مواقع مشتریان برای اجاره پنت هاوس اقدام می کنند تا از کیفیت زندگی در یک پنت هاوس شیک و مجلل برخوردار شوند.
 از سوی دیگر واحدی با بیش از 400 متر زیربنا و مجموعه ی کاملی از امکانات و خدمات، هزینه های جانبی گسترده ای دارد که با اجاره پنت هاوس بخش زیادی از این هزینه ها بر عهده ی مالک است. بنابراین برای شخصی که درآمد خیلی بالایی دارد و توانایی پرداخت اجاره پنت هاوس را در خود می بیند، این کار غیر منطقی نیست.
جالب است بدانید مشتریان و متقاضیان خرید یا اجاره پنت هاوس به قدری زیاد هستند که بسیاری از متقاضیان، این واحد ها را به صورت پیش خرید از چندین سال قبل معامله می کنند.

اجاره پنت هاوس

 

قیمت اجاره پنت هاوس


قیمت دقیقی برای اجاره پنت هاوس نمی توان گفت. پنت هاوس ها بسته به امکانات، سال ساخت و منطقه قرارگیری قیمت گذاری می شوند و قیمت اعلام شده معمولا توافقی میان موجر و مستاجر است. توافقی که امکانات ویژه ای همانند مساحت تراس و عرض آن، گل آرایی و فضای سبز موجود در تراس، نوع چشم انداز (چشم انداز ۳۶۰درجه یا پاناروما از محبوبیت خاصی برخوردار است)، تعداد و نوع استخرها و محل قرارگیری آن ها، سونای خشک و بخار و جكوزي بر روی قیمت اجاره پنت هاوس تاثیر دارد. 
همچنین تعداد پارکینگ ها برای مشتریان اجاره پنت هاوس یکی از شاخصه های بسیار مهم است. معمولا این افراد به بیش از چهار جای پارک سرپوشیده نیاز دارند. از این رو در ضوابط ساخت به طور کلی پنت هاوس ها حداقل چهار پارکینگ و عمدتا بیش از این تعداد دارند. از سوی دیگر هرچه معماری یک پنت هاوس شگفت انگیز تر باشد، احتمالا مشتریان بیشتری خواهد داشت. 
طراحی و چیدمان اتاق خواب ها و امکانات اختصاصی آن ها نیز در تعیین قیمت اجاره پنت هاوس موثر است. بعضی از پنت هاوس ها سالن بیلیارد یا سینمای سه بعدی دارند و این موضوع نکته مهمی در هنگام اجاره آن ها محسوب می شود.
از سوی دیگر فضاهای پذیرایی و استقبال از مراجعه کنندگان همچون لابی و تالار مهمانی در پنت هاوس باید مجلل و شیک باشد. شخصی که پنت هاوس اجاره می کند قطعا روابط اجتماعی خاص خود را دارد و نیازمند فضاهایی خاص و ویژه در این زمینه است. 
لازم به ذکر است اگر متقاضی خرید یا اجاره پنت هاوس هستید، می توانید از کارشناسان فنی ساختمان همچون مهندسین معمار، سازه، تاسیسات مکانیکی و الکتریکی برای کارشناسی ملک مشاوره دریافت نمایید.


جزئیات اجاره پنت هاوس


از سوی دیگر بخش مهمی از اجاره پنت هاوس به جزئیات و نکات ظریف ساخت مربوط می شود. دستگیره ها و شیرآلات طلا می توانند نکته بسیار مثبتی برای اجاره ملک شما باشند. چون معمولا افرادی که برای اجاره پنت هاوس مراجعه می کنند دید موشکافانه ای بر روی جزئیات دارند. سالن ورزشی خصوصی، کتابخانه و سوییت کار یا مطالعه و وسایل آن بسیار مهم است. 
همچنین برند و نوع مبلمان آشپزخانه در اجاره پنت هاوس تاثیر بسزایی دارد. از سوی دیگر میزان استفاده از سیستم های هوشمند ساختمانی همچون درب و پنجره برقی، پرده های اتوماتیک، سیستم پخش موسیقی در سرویس های بهداشتی و حمام، سیستم های روشنایی هوشمند و تاسیسات این چنینی باعث می شود خریداران برای اجاره پنت هاوس شما علاقه بیشتری نشان دهند.