ویژگی های مشترک در پنت هاوس های لوکس جهان!

پنت هاوس های لوکس معمولا امکانات خاصی دارند که برای خیلی از مردم عادی باور نکردنی است. این نوع پنت هاوس ها که برای مشتریان ویژه ای همچون بازیگران، تاجران، هنرمندان، ورزشکاران و غیره طراحی و ساخته می شوند نسبت به سایر واحدهای مسکونی آپارتمانی و ویلایی از خدمات و امکانات عمومی در مقیاس کوچک استفاده می کنند. خدمات و امکاناتی که افراد عادی برای استفاده از آن باید به مراکز شهری و عمومی مراجعه کنند در این پنت هاوس های لوکس به صورت منحصر به فرد در زمان دلخواه قابل دسترسی و استفاده است.
به این منظور در ادامه به بررسی ویژگی های مشترک در لوکس ترین پنت هاوس های جهان می پردازیم که در سال 2018 معرفی شده اند و استانداردها و ضوابط طراحی پنت هاوس را متحول کرده اند. این پنت هاوس های لوکس از مدرن ترین و جدیدترین سیستم های تاسیساتی نیز بهره گرفته اند تا امکاناتی خاص را به مشتریان خود ارائه دهند. بنابراین مجموعه ای از خلاقیت مهندسی و هنرمندی طراحان می باشند.

 

طراحی پنت هاوس، فروش پنت هاوس، اجاره پنت هاوس، خرید پنت هاوس

 

1- سینمای اختصاصی در پنت هاوس های لوکس

 

سینمای اختصاصی یکی از ده ها امکاناتی است که اگر قصد خرید پنت هاوس لوکس دارید باید در جستجویش باشید. سالن های سینمای موجود در این نوع پنت هاوس ها، از سیستم صوتی دالبی (صدای چند بعدی) و سیستم تصویری پروجکشن دیجیتال فول اچ دی بهره می گیرند. 
در این نوع پنت هاوس ها سالن سینمای اختصاصی بین سی تا پنجاه صندلی با سرمایش و گرمایش و تنظیم ارتفاع داشته و با نورپردازی اصولی همچون سالن های سینمایی شهری فضای مناسبی برای تماشاکردن فیلم همراه دوستان و خانواده تان را فراهم می کند. 
نه تنها هیچ تفاوتی بین این نوع سالن ها و سینماهای شهری نیست بلکه بعضا در آن ها از کفپوش های طلا و نقره نیز استفاده می شود.

 

2-سیستم تامین برق از طریق انرژی های تجدید پذیر در پنت هاوس های لوکس

 

در چند سال اخیر پنت هاوس های لوکس در جهان نگاه ویژه ای به طبیعت و انرژی های پاک مخصوصا خورشید و باد داشته اند. از آن جایی که این نوع پنت هاوس ها مساحت های بزرگی دارند و از انواع تجهیزات مبتنی بر برق بهره می گیرند، کاهش هزینه های مربوط به برق یکی از اولویت های طراحان و مهندسین در طراحی پنت هاوس های لوکس محسوب می شود. 
استفاده از سلول های فتوولتاییک یا پنل های خورشیدی در بام یکی از شیوه هایی است که بخش قابل توجهی از انرژی برق مورد نیاز پنت هاوس های لوکس را از طریق یک ژنراتور یا توربین چند منظوره فراهم می کند.
 استفاده از انرژی های سبز برای خریداران پنت هاوس های لوکس آن قدر مهم است که به عنوان یکی از فاکتورهای تعیین کننده ی کیفیت ساخت و طراحی پنت هاوس هایی در این دسته شناخته می شود.
نرده های جاذب انرژی خورشید نیز بخش دیگری از ابزارهای استفاده از انرژی های پاک یا تجدید پذیر هستند که در پنت هاوس های لوکس استفاده می شوند تا در تامین برق مصرفی صرفه جویی به عمل آید. در صورتی که محل قرار گیری ساختمان در موقعیت بادخیز باشد، تعبیه توربین های بادی کوچک بر روی بام گزینه ای اجرایی در پنت هاوس های لوکس است که برق نسبتا زیادی را تولید می کند.
در بعضی پنت هاوس های لوکس مازاد انرژی برق تولید شده به شرکت تامین برق منطقه ای فروخته می شود. یعنی سیستم های تامین برق از طریق خورشید یا باد علاوه بر نیاز ماهانه ی پنت هاوس، برق مازادی تولید می کند که قابل انتقال می باشد.

 

3-سالن ورزشی با تجهیزات مدرن در پنت هاوس های لوکس

 

سالن ورزشی شامل اتاق بدنسازی، اتاق یوگا، سونای خشک و بخار، استخر و جکوزیريال سالن ماساژ، حمام ترکی و سالن بیلیارد و اسنوکر نیز یکی از امکانات رایج در پنت هاوس های لوکس است. این سالن ها با نورپردازی خاص و وسایل لوکس و گران قیمت ورزشی تجهیز می شود و از این رو نیاز ساکنین به هرگونه فضای ورزشی را تامین می کنند. 
 

طراحی پنت هاوس، فروش پنت هاوس، اجاره پنت هاوس، خرید پنت هاوس

 

4- آسانسور خودرو بر در پنت هاوس های لوکس

 

سال ها قبل وجود آسانسور خودرو بر در پنت هاوس ها یک رویای دست نیافتنی بود اما امروزه پنت هاوس های لوکس یک یا چند آسانسور خودرو بر دارند که ماشین صاحب پنت هاوس یا مهمانان را تا درب ورودی ساختمان حمل می کند و آن ها را از ورود به محوطه پارکینگ و اتلاف وقت بی نیاز می کند. 
این امکان یک موقعیت ویژه در پنت هاوس های لوکس است که بسیاری از نمونه های خارجی پنت هاوس از آن بهره مند هستند و در ایران هم این ویژگی در چند پنت هاوس در مناطق زعفرانیه، آجودانیه و غیره وجود دارد.

 

5- تغییر دید و منظره با خاصیت چرخش در پنت هاوس های لوکس 

 

روزگاری چرخیدن ساختمان به دور خود یک رویا در دید مهندسین و طراحان بود. اما امروزه با رشد و پیشرفت تجهیزات فنی و بلبرینگ های صنعتی غول پیکر پنت هاوس هایی طراحی شده اند که به آرامی و با دستور ساکنین می چرخند. 
با این امکان در پنت هاوس های لوکس دید و منظره ی فضاها می تواند تغییر کند و از یکنواختی خارج شود. این ویژگی در بسیاری از پنت هاوس های لوکس ساخته شده در نیویورک دیده می شود و یکی از چند ویژگی منحصر به فرد یک ساختمان لوکس است.