هر آن چه پیرامون اجرای پنت هاوس باید بدانید!

اجرای پنت هاوس بخش مهمی از فرآیند ساخت و اجرای یک پنت هاوس لوکس و منحصر به فرد محسوب می شود. هر چقدر که طراحی خوب باشد اما اجرای پنت هاوس با دقت، ظرافت و استفاده از دیتیل های فاز 2 قوی صورت نگیرد، قطعا نتیجه مطلوبی حاصل نخواهد شد. به این منظور در فرآیند صفر تا صد ساخت و اجرای پنت هاوس باید از تیم قوی طراحی و اجرا استفاده کرد که مسلط بر دیتیل های اجرایی نوین و استفاده بهینه از امکانات و مصالح در کمترین زمان ممکن باشند. 
در ادامه مراحل اجرای پنت هاوس را مفصلا بازگو می کنیم تا راهگشای معماران و علاقمندان در این حوزه قرار گیرد. 


مراحل اجرای پنت هاوس


به طور کلی مراحل اجرای پنت هاوس در شش دسته اصلی و مهم تقسیم بندی می شود. 


دسته ی اول: نیازسنجی پنت هاوس با توجه به انتظارات کارفرما

 

در مرحله ی اول باید امکانات و انتظارات کارفرما یا مالک به دقت بررسی شده و مطابق با یک چک لیست تخصصی تدوین و ارائه شود. برای دریافت انتظارات مالک جلسات مشاوره ای زیادی برگزار می شود و طی این جلسات پیرامون خواسته ها، هزینه های تقریبی، امکانات و ایده های طرفین صحبت می گردد.
 این که هر ایده ای تا چه حد امکان اجرایی شدن دارد در طی این جلسات مشخص می شود و سپس پیرامون معایب و مزایای هر روش اطلاعاتی به مالک داده می شود. در آخرین مرحله لیست تدوین شده توسط طرفین امضا می شود تا سایر مراحل کار پیگیری گردد.
تعداد جلسات نیاز سنجی مشخص نیست و بسته به سلایق کارفرما و تطابق آن با تیم طراحی، بودجه ی مدنظر مشتری و مساحت پنت هاوس و غیره تعیین می گردد. در جلسه ی آخر کارفرما و تیم طراحی به جمع بندی نهایی می رسند و مراحل طراحی به صورت حرفه ای آغاز می گردد.

طراحی پنت هاوس، فروش پنت هاوس، اجاره پنت هاوس، خرید پنت هاوس

 

دسته ی دوم: طراحی پنت هاوس


در بخش طراحی پنت هاوس، ایده های کوچک و بزرگ بررسی می شوند و همچنین نمونه های موفق و نوین از طراحی پنت هاوس در جهان مورد آنالیز قرار می گیرند. این ایده ها توسط اعضای تیم طراحی بر روی یک مود بُرد مناسب نصب می گردند. پیرامون ایده ها هم فکری می شود و نسبت به ایده های نهایی تصمیم گیری انجام می گیرد. 
در این مرحله اسکیس یا اسکچ های دستی زده می شود و طراحان با بررسی اتودهای گوناگون به جمع بندی نهایی می رسند. بعد از آن ایده ها به صورت رندرهای سه بعدی و نقشه های دو بعدی تهیه می گردد و زمان جلسات کرکسیون طرح با کارفرما مشخص می شود.
در طی جلسات منظم با کارفرما و کرکسیون ایده ها، طرح تصحیح می شود و تا حصول تصمیم نهایی، کرکسیون طرح ادامه دارد.
مهم ترین نکته در این مرحله شناخت مسیر فکری کارفرما توسط تیم طراحی است. هر چقدر این مسیر زودتر شناخته شود، توافق میان طراحان و کارفرما زودتر صورت می گیرد. در بخش طراحی از نرم افزارهای اتوکد، تری دی مکس، فتوشاپ، رویت و لومیون و پلاگین های وی ری و ایندیگو استفاده می شود.


دسته ی سوم: تطابق طراحی و اجرای پنت هاوس


در این مرحله نقشه های فاز دو با توجه به وضعیت موجود بنا تهیه می گردد و کلیه دیتیل های اجرای پنت هاوس برای تیم اجرایی چاپ و همزمان به صورت فایل اتوکد ارائه می شود. این مرحله یکی از مهم ترین مراحل اجرای پنت هاوس است که اگر با دقت و ریزبینی کافی و لازم صورت نگیرد، تیم اجرا قطعا دچار مشکل خواهند شد. 
پیشنهاد ما به طراحان این است که در این مرحله چندین بار نقشه ها را چک کنند و آن را با واقعیت موجود در بنا تطبیق دهند.


دسته ی چهارم: اجرای پنت هاوس

 

طراحی پنت هاوس، فروش پنت هاوس، اجاره پنت هاوس، خرید پنت هاوس

تیم اجرا مقدمات و زیرساخت های لازم را برای اجرای پنت هاوس فراهم می کند و سپس بخش های مختلف آن را با توجه به نقشه ها و رندرها در کارگاه یا در سایت پروژه ساخته و اجرا می کند. در این مرحله متریال ها با حضور کارفرما یا به نمایندگی تیم طراحی خریداری و به تیم اجرا تحویل داده می شود. 
متریال های این بخش و میزان استفاده از هرکدام از آن ها باید در قالب یک جدول متره و برآورد ارائه شود. این جدول هزینه ی کلی اجرای پنت هاوس را مشخص می کند.
مدیر پروژه در این بخش باید بتواند با وارد کردن گروه های کاری در اجرای پنت هاوس، زمان را به کمترین میزان کاهش دهد و از طولانی شدن و اتلاف زمان و هزینه بکاهد. مهندسین به مراحل اجرای یک پروژه فاز سوم آن پروژه می گویند.


دسته ی پنجم: بهره برداری پنت هاوس


پس از پایان ساخت و بازدید کارفرما از پروژه، در صورت رضایت وی اجرای پنت هاوس به بهره برداری می رسد و مبلمان و وسایل زندگی در آن خریداری می شود. در این بخش دکوراتور یا طراح داخلی با هماهنگی کارفرما مبلمان بخش های مختلف پنت هاوس را تهیه کرده و آن ها را در محل پروژه چیدمان می کند. 
هم اکنون پنت هاوس مورد نظر آماده سکونت است.


دسته ی ششم: مرمت، نگهداری و تعمیرات پنت هاوس


دسته ی ششم به فاز چهارم پروژه مربوط می شود و مراحل پس از بهره برداری و سکونت را در بر می گیرد. از این رو بعد از مدتی که ساکنین درون پنت هاوس اقامت کردن اگر بخشی از آن نیاز به تعمیر یا مرمت داشت در دسته ی ششم قرار می گیرد.


نکات مهم در اجرای پنت هاوس


نکته بسیار مهم در اجرای پنت هاوس این است که وارد کردن تعداد زیادی نیروی کار باعث تداخل کاری میان کارگران در بخش های مختلف می شود و لذا مدیر پروژه باید با برآورد دقیق میزان مناسبی از کارگران را به پروژه وارد نماید. 
همچنین در هر مرحله باید نظر کارفرما و سایر ساکنین بررسی شود و این نظرات با تیم طراحی به اشتراک گذاشته شود. پس از بررسی ایده ها و نظرات کارفرما، اگر ایده های وی قابل قبول یا عملی نبود، تیم طراحی باید بتواند کارفرما را مجاب به عدم اجرای ایده هایش کند.

اجرای پنت هاوس به صورت تخصصی توسط penthuzz


تیم تخصصی اجرای پنت هاوس penthuzz با داشتن مجموعه ای مجرب از مهندسین و نیروهای کاری در هر زمینه، در کمترین زمان ممکن نسبت به طراحی و اجرای شما اقدام می نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق بخش تماس با ما در صفحه اصلی با مشاوران مربوطه تماس حاصل نمایید.

نمایش گالری

فایل

هر آن چه پیرامون اجرای پنت هاوس باید بدانید!

فایل

هر آن چه پیرامون اجرای پنت هاوس باید بدانید!

فایل

هر آن چه پیرامون اجرای پنت هاوس باید بدانید!

فایل

هر آن چه پیرامون اجرای پنت هاوس باید بدانید!